مرکز ترک اعتیاد اتوبان حکیم,سم زدایی بدن اتوبان حکیم

ترک اعتیاد در اتوبان حکیم به مواد مخدر به روند درمان روانی یا پزشکی اعتیاد به مواد مخدر مانند تریاک،هروئین،کوکائین و برخی داروها اطلاق می شود در کلینیک ها و کمپ های ترک اعتیاد در اتوبان حکیم از روش های درمانی مختلفی برای درمان استفاده می شود که این روش درمانی با توجه به ماده اعتیاد آور و شدت اعتیاد فرد مصرف کننده متفاوت است.09128033153-ذکتر خانم دمیرچیترک اعتیاد

بسیاری از معتادان هیچ گاه بیماری اعتیاد خود را قبول نمی کنند و همواره آن را انکار می کنند،این افراد بر این باورند که به مصرف مواد مخدر وابسته نیستند و هرگاه اراده کنند می توانند مصرف را قطع کنند.ترک اعتیاد در این بیماران بسیار دشوار است زیرا اولین گام در ترک اعتیاد پذیرش بیماری و پیدا کردن راهکار برای درمان بیماری است.

دسته دیگری از بیمارانی که در دام اعتیاد گرفتار شده اند کسانی هستند که کاملاً بیماری خود را قبول دارند و به دنبال راهی برای رهایی از این بیماری هستند.برخی از این افراد بارها اقدام به ترک اعتیاد کرده اند و پس از مدتی دوباره به دلایل مختلف به مصرف مواد پرداخته و بیماری آنها عود کرده است.این افراد و خانواده آنها به دنبال روشی قطعی و علمی برای درمان بیماری هستند.

مراحل ترک اعتیاد اتوبان حکیم چیست؟

مراحل ترک اعتیاد در منزل و کلینیک در اتوبان حکیم به صورت اصولی و علمی در اکثر مراکز یکسان است،تفاوت مراکز ترک اعتیاد اتوبان حکیم عموماً مربوط به سطح تخصص کادر درمان،روش مورد استفاده برای ترک و امکانات رفاهی مجموعه است.

معاینه پزشکی ترک اعتیاد در اتوبان حکیم

بیمار پس از پذیرش در کلینیک،توسط پزشکان مرکز مورد معاینه قرار گرفته و آزمایشات مختلف از جمله تست خون،تست قند،تست سلامت قلب،تست ریه را طی می کند.

قرنطینه و سم زدایی بدن معتاد در اتوبان حکیم

مرحله دوم بعد از معاینات و انجام آزمایشات،سم زدایی است.در این مرحله بیمار در محیطی با امکانات مناسب قرنطینه شده و اجازه مصرف مواد ندارد تا مواد مخدر کاملاً از بدن خارج شود.در این قدم با نظر پزشک از داروها و آرام بخش ها برای بیمار استفاده شده و برای پیشگیری از اُوردوز و تشنج،بیمار کاملاً تحت نظر پزشک است.

مشاوره و درمان روانشناختی ترک اعتیاد در اتوبان حکیم

اصلی ترین دلیل شکست در ترک اعتیاد نادیده گرفتن جنبه روانی این بیماری است،وقتی یک فرد به مصرف یک یا چند ماده مخدر وابسته می شود علاوه بر وابستگی جسمانی،از نظر روانی نیز به مصرف ماده مخدر وابسته می شود.علاوه بر این وابستگی،اکثر افرادی که به بیماری اعتیاد گرفتار می شوند حداقل به یک یا چند بیماری روانی و اختلال شخصیت دچار هستند و بهترین روش برای ترک اعتیاد روشی است که علاوه بر ترک جسمانی و فیزیکی بیماری،به جنبه های روانی آن توجه داشته و پس از ریشه یابی بیماری ها و دلایل روانی وابستگی به این بیماری،به برطرف کردن و درمان علمی و اصولی آنها بپردازد.

ترک اعتیاد به مجموعه اقداماتی گفته می شود که برای رهایی فیزیکی و روانی فرد از دام اعتیاد به کار گرفته می شود تا فرد معتاد مصرف ماده مخدر را قطع کرده و به زندگی سالم و طبیعی قبل از اعتیاد برسد.پس از طی دوره سم زدایی بازیابی روح و روان بیمار اصلی ترین مرحله ترک اعتیاد است.این دوره حدود دو تا سه هفته طول می کشد و با نظر روانپزشک ملاقات با خانواده می تواند انجام شود،برنامه های تفریحی نظیر بازی های گروهی و ورزشی نیز در این مرحله در دستور کار قرار می گیرد.

مشاوره خانواده معتاد در اتوبان حکیم

نقش خانواده در درمان اعتیاد را به هیچ وجه نمی توان نادیده گرفت.در کنار درمان روانی بیمار،خانواده و نزدیکان نیز باید مشاوره های لازم برای نوع برخورد با معتاد بهبود یافته را آموزش ببینند تا بعد از بهبودی و ترخیص از کلینیک فرد دوباره به مصرف تمایل پیدا نکند.

پیگیری بعد از ترخیص معتاد

پس از بهبودی و ترخیص از کلینیک لازم است بیمار در دوره های آموزشی و روانشناسی حضور پیدا کرده و ارتباط او با مددکار تا مدتی ادامه داشته باشد.ترک اعتیاد تنها با سم زدایی و بدون درمان های روحی اثر بخشی چندانی نخواهد داشت و احتمال بازگشت به اعتیاد بسیار زیاد است.کلینیک تهران پاک بعد از ترخیص بیماران نیز وضعیت آنها را پیگیری خواهد نمود و برای شرکت در جلسات مختلف از ایشان دعوت می شود.

روش های بهینه برای ترک اعتیاد در اتوبان حکیم

زمانی که فردی پس از مصرف یک ماده مخدر به مدت طولانی،مصرف آن را قطع کند با مشکلات جسمانی و روانی مختلفی مانند خماری و علائم ترک مختص به آن ماده مخدر روبه رو می شود.میزان شدت این نشانه ها بستگی به نوع ماده مخدر،مدت مصرف،میزان مصرف دارد.یک روش ترک اعتیاد مؤثر و اصولی به فرد برای مقابله با نشانه های ترک و هموار ساختن راه دشوار ترک بیماری اعتیاد کمک می کند.

برخی افراد به صورت شخصی اقدام به ترک اعتیاد در منزل می کنند که درصد بالایی از این اقدامات به دلیل عدم آشنایی و آگاهی فرد به ترک اصولی اعتیاد منجر به شکست می شود.بهترین اقدام در جهت ترک اعتیاد مراجعه به کلینیک ها و مراکز ترک اعتیاد معتبر و خوشنام است که ترک اعتیاد را زیر نظر افراد متخصص و باتجربه انجام می دهند.

برای ترک اعتیاد،فرد معتاد باید با مراجعه به یک مرکز ترک اعتیاد معتبر و کمک گرفتن از یک مشاور باتجربه،شرایط خود را توضیح داده و مشاور با در نظر گرفتن جنبه های مختلف بیماری،بهترین روش را برای درمان بیماری فرد انتخاب کند.انتخاب روش ترک اعتیاد بستگی به نوع ماده مخدر،مدت مصرف،شرایط جسمانی و روانی فرد و میزان مصرف دارد و هیچ روش یکسانی برای تمامی افراد وجود ندارد.

ممکن است روشی که برای ترک بیماری اعتیاد در یک فرد به خوبی عمل کرده باشد،برای یک بیمار دیگر جواب عکس داشته باشد.باید حتماً روش ترک اعتیاد پس از جلسات مشاوره بررسی و انتخاب شود.توجه داشته باشید که ترک اعتیاد امری بسیار تخصصی است و ضروری است تا در کمپ های ترک اعتیاد شبانه روزی تحت نظر متخصصین انجام بگیرد.

بنابراین انتخاب روش ترک اعتیاد و پیدا کردن یک مرکز ترک اعتیاد معتبر این روزها نیاز به تحقیق دارد،زیرا یکی از دلایل شکست در روند ترک اعتیاد،انتخاب روش درمان اشتباه است،بیمارانی که برای ترک اعتیاد به کلینیک مراجعه می کنند به مدت سه تا چهار هفته تحت درمان قرار می گیرند،طول دوره درمان به دوز مصرفی و مدت اعتیاد بستگی دارد.

هرچه دوز مصرف بالاتر باشد و فرد مدت بیشتری مواد مصرف کرده باشد صدمات جسمی و روحی بیشتری دیده است،بنابراین مدت زمان لازم برای ترک و درمان نیز طولانی تر است.در مدت درمان جسمی و روانی سموم ناشی از مواد مخدر از بدن فرد خارج شده (سم زدایی) و بیمار به زندگی بدون مصرف مواد عادت می کند.در این دوره با درمان های روانشناسی و مشاوره فرد مهارت های زندگی را بازمی آموزد تا در آینده بتواند بدون مشکل در کنار خانواده و اجتماع باشد.

بیمار این دوره را باید در محیطی آرام و بدون تنش طی کند،تغذیه سالم برای تقویت جسم آسیب دیده بسیار مهم است،نظارت مداوم پزشک متخصص برای ارزیابی سلامت جسمی و درمان آسیب های ناشی از مصرف مواد نیز ضروری است.در کنار سلامت جسم بازیابی سلامت روحی و رفع مشکلات و اختلالات شخصی و خانوادگی نباید فراموش شود،تا فرد بتواند بعد از بهبودی زندگی سالمی داشته باشد و میل به مصرف مجدد در او از بین برود.

برخی از روش های پرکاربرد ترک اعتیاد عبارتند از:

روش سقوط آزاد ترک اعتیاد
برخی از خانواده ها به محض اطلاع از بیماری اعتیاد در فرزند خود،واکنش شدید نشان داده و اقدام به طناب پیچ کردن و حبس کردن فرد کرده و می خواهند ظرف چند روز بیماری اعتیاد را درمان کنند.اما متأسفانه در اکثر موارد این روش به شکست منجر می شود و فرد بیمار در اولین فرصت دوباره اقدام به مصرف مواد مخدر می کند.

در این روش به جنبه های روانی و مشکلات شخصیتی که باعث بیماری اعتیاد شده اند توجهی نمی شود و فقط به ترک جسمانی مواد آن هم با روشی غیر علمی و اصولی پرداخته می شود.در برخی موارد با انتقال اجباری فرد معتاد به کمپ های غیر مجاز ترک اعتیاد،نه تنها اعتیاد فرد درمان نمی شود،بلکه اوضاع بدتر شده و بیمار از لحاظ جسمی و روحی با آسیب های جدی مواجه می شود.

دارو درمانی ترک اعتیاد

یکی از روش های ترک اعتیاد استفاده از داروهای جایگزین برای ماده مخدر مورد مصرف در فرد معتاد است.از معروف ترین داروها می توان به متادون و بوپرنورفین اشاره کرد.نکته اینجا است که تجویز و مصرف این داروها فقط می بایست با نظر پزشک و در شرایط خاص باشد ولی متأسفانه این روزها داروهای ترک اعتیاد توسط کمپ ها و مراکز ترک اعتیاد زیادی تجویز و استفاده می شود.

این داروها باید برای مدت محدود و در شرایط خاص تجویز شود ولی موارد زیادی گزارش شده است که افراد به صورت خودسرانه یا به پیشنهاد دوستان و سایر افراد معتاد اقدام به تهیه و مصرف این داروها برای ترک اعتیاد می کنند.

مصرف این داروها نه تنها به درمان اعتیاد کمک نمی کند،بلکه فرد معتاد به مصرف این داروها وابسته می شود.با توجه به اعتیادآور بودن این داروها،ترک این داروها نسبت به ماده مخدر مورد مصرف بیمار سخت تر و در برخی موارد غیرممکن است.در روش دارودرمانی هم مانند روش سقوط آزاد به جنبه های روانی بیماری اعتیاد توجهی نمی شود.

کاهش مصرف و ترک تدریجی ترک اعتیاد

در این روش دوز مصرف در فرد معتاد طی زمان طولانی کم شده و کم کم قطع می شود.با توجه به ترک تدریجی ماده مخدر،این روش نسبت به روش های ذکر شده در بالا بهتر است ولی اگر در این روش به بررسی و برطرف کردن مشکلات و جنبه های روانی بیماری اعتیاد توجه نشود،احتمال بازگشت و عود بیماری در این روش نیز وجود دارد.

ترک اعتیاد به همراه روان درمانی در اتوبان حکیم

استفاده از روان درمانی به همراه سایر روش ها بهترین روش ترک اعتیاد به شمار می رود،به خصوص اگر درمان در یک مرکز ترک اعتیاد معتبر و تحت نظر افراد متخصص و باتجربه باشد.ریشه یابی و درمان مشکلات روانی که باعث ایجاد بیماری اعتیاد در فرد شده اند،به همراه جلسات مشاوره فردی و گروهی تحت نظر روانشناس و پزشک متخصص می تواند به درمان قطعی و اصولی این بیماری بیانجامد و خطرات و مشکلاتی را که فرد با آنها درگیر است را به شدت کاهش دهد.

جلسات مشاوره باید حتی پس از درمان فیزیکی و قطع مصرف مواد مخدر ادامه داشته باشد تا از مصرف دوباره و عود بیماری جلوگیری شود.در این جلسات اعتماد به نفس بیمار بالا می رود و قدم به قدم به سمت بهبودی پیش رفته و با جنبه ها و ابعاد مختلف شخصیت خود آشنا می شود.این روش ممکن است روشی طولانی و زمان بر باشد ولی درصد بالایی از افراد به صورت اصولی درمان شده و هیچگاه به مصرف دوباره مواد مخدر روی نمی آورند.این روش یکی از تضمینی ترین روش های ترک اعتیاد به حساب می آید.

بدن انسان در معرض آلودگی های زیادی مثل آلودگی هوا قرار دارد.به همین دلیل سم زدایی بدن اهمیت دارد و حتی با خوردن برخی مواد غذایی می توان سم زدایی را انجام داد.انتخاب مواد غذایی نامناسب،مات گوارشی و استرس می تواند میزان سم را در بدن زیاد دهد.تولید آلاینده ها و سموم متعدد یکی از مات دنیای صنعتی است،موادی که روزانه انسان و سایر موجودات زنده را مورد هدف قرار داده است.تصفیه سموم ناشی از آلودگی های صنعتی،هوا و مسمویت با فلزات سنگین مانند سرب،جیوه،کادمیوم و آرسنیک نیازمند شناسایی تازه ترین راههای مقابله دراین زمینه است.

سم زدایی بدن در اتوبان حکیم

سم از کجا وارد بدن ما می شوند؟ با استفاده از چه روش هایی می توان این سم مضر را از بدن خارج کرد؟

بطور کلی سم موجود در بدن به دو گروه عمده تقسیم می شوند.بخش بزرگی از این سموم مثل مواد به جا مانده از سموم گیاهی و آفت کش ها،فلزات سنگین ناشی از آلودگی هوا،انواع دخانیات و آلودگی های صنعتی از خارج وارد بدن انسان می شوند.دسته دوم نظیر سم که از تجزیه مواد غذایی و داروها در بدن تولید می شوند،نیز حاصل تجزیه مواد در بدن هستند.سم زدایی

منابع تولید سموم و راه های ورود آن به بدن

قطعا مصرف سیگار یکی از راه هایی است که بدن را مورد هجوم مواد سمی قرار می دهد اما راه های دیگری نیز وجود دارد که به راحتی می تواند مواد سمی را وارد بدن کند.هوایی که تنفس می کنیم و غذایی که می خوریم،نوشیدنی ها و داروها نیز می توانند از راه های ورود مواد سمی به بدن باشند.همچنین فشارهای جسمی و روحی که شیوه زندگی مدرن به انسان تحمیل می کند،سمومی را در بدن تولید می کند.لوازم آرایشی و بهداشتی نظیر اسپری های ضد عرق،لامپ های فلورسنت و قندهای تصفیه شده از جمله منابعی است که مواد سمی در آن به وفور یافت می شوند.مواد نگهدارنده و مواد افزودنی موجود در غذاهای کنسرو شده از جمله سمومی هستند که به طور روزمره به بدن انسان وارد می شوند.از طرفی فلوراید و کلر موجود در آفت کش ها به راحتی با آب مخلوط شده و وارد بدن انسان می شوند.همچنین تابش امواج مغناطیسی به بدن از طریق تلفن همراه که امروزه به سادگی در دسترس همگان یافت می شود،سبب می شود سمومی در بدن انسان تولید شده و به ارگان های بدن آسیب برسانند.

سم زدایی بدن چیست؟

وقتی سموم و آلاینده ها وارد بدن می شوند،ابتدا کبد و سپس کلیه ها اقدام به جذب آن ها از طریق خون می کنند و در مرحله بعد به کمک مکانیسم های مختلف این سموم را به خارج از بدن هدایت می کنند که به این روند،پاکسازی خون یا سم زدایی بدن گفته می شود.سم زدایی بدن به هضم بهتر غذا و کسب انرژی کمک می کند و سبب می شود که فرد احساس بهتری نسبت به قبل داشته باشد.

چه عواملی به بهبود روند سم زدایی کمک می کنند؟

عواملی چون مصرف روزانه و مداوم انواع سبزیجات و میوه های تازه می تواند نقش به سزایی در تسریع و بهبود روند سم زدایی داشته باشد.مثلا رژیم های غذایی مملو از فیبر،کربوهیدرات و آنتی اکسیدان می تواند سبب افزایش انرژی،افزایش سوخت و ساز بدن و تسریع فرآیند سم زدایی بدن گردد.فیبرها با افزایش حرکات روده و از سوی دیگر با اتصال به سموم موجود در روده ها در فرآیند دفع سموم بدن نقش مهمی دارند.

میوه هایی نظیر سیب سبز،مرکبات به خصوص لیمو ترش،سبزیجات تازه نظیر تربچه،کلم بروکلی،دانه های روغنی مانند گردو و بادام،جلبک های سبز خوراکی نظیر کلرلا ولگاریس،اسپیرولینا پلاتنسیس و نوشیدنی هایی نظیر چای سبز از بهترین منابع طبیعی جهت دفع سموم از بدن هستند.

دستگاه سم زدایی یونی عمدتا برای موارد زیر استفاده می شود:

 1. افزایش انرژی (جسمی و روانی)،سرزندگی و استقامت بدن
 2. سمیت زدایی سموم،مواد شیمیایی،تشعشعات و آلودگی از بدن
 3. سموم و انگل ها را از داخل بدن پاکسازی می کند که منجر به کاهش احتباس مایعات،کاهش التهاب،بهبود حافظه،بهبود کنترل مثانه،بهبود تعادل pH،تسکین قابل توجه درد از جمله درد نقرس،آرتریت و سردرد می شود.

امروزه وابستگی به مصرف و سوءاستفاده از مواد به ویژه موادمخدر و محرک از پدیده های پیچیده و شوم جامعه مدنی است.این معضل چندوجهی جامعه را از منظر امنیت،آرامش و ارزش های اخلاقی مورد تهدید و آزار قرار می دهد.چندسالی است که سازمان بهزیستی برای رفع این بلا،مرکز یا کانون هایی برای ترک اعتیاد تخصص داده است تا بتواند اعتیاد را تا حد ممکن ریشه کن کند.

ترک اعتیاد به مواد مخدر به روند درمان روانی یا پزشکی اعتیاد به مواد مخدر مانند تریاک،هروئین،کوکائین،برخی داروها و الکل اطلاق می شود.بنا بر تعریف اداره خدمات مواد مخدر و بهداشت روانی آمریکا در سال ۲۰۱۰ میلادی،که بر اساس تجربیات کسانی که خود را از چنگال اعتیاد رها کرده اند بنا شده است،تعریف ترک اعتیاد (بهبودی از اعتیاد) به شرح زیر است: «بهبودی یک فرایند تغییر است که از طریق آن افراد برای به دست آوردن سلامت و رفاه و آسایش خود و به دست گرفتن اختیار زندگی تلاش کرده و سعی می کنند تا همه امکانات و قابلیت های بالقوهٔ خود را مجدداً به دست آورند.»

در مراکز ترک اعتیاد یا مراکز بازپروری،معتادان مددجو،پس از پذیرش،با نظارت مددکاران دوره درمانی را می گذرانند.در مورد معتادان و کارتن خواب های تنهامانده،مددکاران،خانواده معتاد را شناسایی می کنند و آن ها را در جریان وضع فرد بیمار قرار می دهند.

سم زدایی مرحله اول چرخه ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد میباشد.در این مرحله،بیمار مورد معاینه پزشک و مددیار قرار میگیرد و بهترین روش طبق تجربه برای او تجویز میگردد.

مددجویان بعد از گذراندن دوره ترک اعتیاد و مرحله سم زدایی،وقتی از اتاق قرنطینه خارج می شوند هم زمان با شرکت در دوره ها و جلسات ترک اعتیاد با نظارت مددکاران در کارگاه های مهارت آموزی مشغول به کار می شوند.اشتغال و کسب درآمد مهم ترین دغدغه افرادی است که اعتیاد را کنار گذاشته اند و می خواهند به زندگی عادی برگردند.بدین منظور معمولاً در مرکز های ترک اعتیاد مرکز مهارت آموزی هم ایجاد می شود.در پی پاک ماندن فرد ترک اعتیاد کرده،گاه مددکاران برای آگاهی دادن به خانواده های آن ها با خانواده ها تماس می گیرند تا اعتماد آن ها را به تحول جدید جلب کنند.

مرکز ترک اعتیاد اجباری,مرکز ترک اعتیاد الکل در اتوبان حکیم

ترک اعتیاد به مواد مخدر به روند درمان روانی یا پزشکی اعتیاد به مواد مخدر اطلاق می شود

ویژگی های بهترین مرکز ترک اعتیاد:

بهترین مرکز ترک اعتیاد،مرکز هایی هستند که در درجه اول از کادر درمانی مجرب و حرفه ای تشکیل شده باشند و افرادی که در این مرکز به کار گمارده می شوند به کار خود علاقه داشته باشند و به معتاد به چشم بیمار نگاه کنند و نه مجرم.از جمله شرایط دیگری که یک مرکز را بهترین مرکز ترک اعتیاد خواهد کرد،داشتن پشتوانه مالی قوی و همچنین امکانات درمانی و رفاهی مطلوب است.منظور از پشتوانه مالی اسپانسرهای متعهد و مسئول که توانایی فراهم کردن امکانات لازم برای اداره مرکز را داشته باشند.هر چه امکانات مجموعه مرکز بیشتر باشد شرایط برای کمک به معتاد هم بهتر خواهد بود.

روش های ترک در مرکز ترک اعتیاد:

در مرکز های ترک اعتیاد از روش های درمانی مختلفی برای درمان استفاده می شود که این روش درمانی با توجه به ماده اعتیاد آور و شدت اعتیاد فرد مصرف کننده متفاوت می باشد.از جمله روش های درمانی مورد استفاده در مرکز های ترک اعتیاد می توان به موارد زیر اشاره داشت :

روش یابویی: این اصطلاح که در مرکز های ترک اعتیاد و بین معتادان و خانواده آن ها رواج دارد به همان روش ترک ناگهانی اطلاق می شود.در این روش ترک به صورت یک روزه و بدون کاهش تدریجی یا جایگزین کردن ماده ای دیگر انجام می شود.

ترک سنتی : در این روش دوز مصرف به صورت تدریجی کم می شود تا اینکه به صفر برسد.در این روش طی شدن دوره ترک و تخطی نکردن از دوز روزانه و افزایش ندادن در میان برنامه اهمیت بسیاری دارد.

مرکز ترک اعتیاد اجباری,مرکز ترک اعتیاد الکل

سم زدایی مرحله اول چرخه ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد میباشد

ترک با کمک متادون : در این روش نیز مانند ترک ناگهانی (یابویی) مصرف مواد قطع می شود اما متادون جایگزین آن می شود.هدف از این روش کاهش آسیب به بیمار و اطرافیان است.از آنجایی که متادون دارای طول مدت نئشگی بالاتری نسبت به سایر مواد مخدر است؛ استفاده از متادون به جای مواد مخدر باعث می شود عوارض مصرف و خطرات ناشی از آن کنترل شود و در عین حال سختی خماری،علائم ترک نیز کاهش می دهد.

روش سم زدایی : این روش برای افرادی استفاده می شود که دوز مصرفی بسیار بالایی دارند.برای اینکه تحمل خماری برای فرد راحت باشد از داروهایی استفاده می کنند که معمولا به بیهوشی بیمار منجر می شود.

مرکز ترک اعتیاد اجباری,مرکز ترک اعتیاد الکل

روش سم زدایی برای افرادی استفاده می شود که دوز مصرفی بسیار بالایی دارند

اهداف مرکز ترک اعتیاد در اتوبان حکیم چیست؟ :

از اهداف مرکز ترک اعتیاد مهمترین آن ایجاد یک فضا و محیط مناسب و سرشار از آرامش و احترام برای بازتوانی و درمان معتاد است.محیطی که شخص معتاد احساس تحقیر شدگی و مجرم بودن نداشته باشد و با آن مانند یک انسان عادی و بیمار که نیاز به درمان دارد،رفتار شود.

دومین مورد از اهداف مرکز ترک اعتیاد قرار گرفتن شخص در محیطی است که از هر گونه مواد اعتیاد اور عاری بوده و به هیچ عنوان معتاد نتواند به این مواد دست پیدا کند.

محیطی مناسب برای زندگی شخص بیمار به مدت کوتاه و امکان دیدار و ملاقات با دوستان،فامیل و خانواده به جهت برخورداری از حمایت های روانی آنها

از دیگر اهداف مرکز ترک اعتیاد آموزش مهارت های ارتباطی و بیان مات و احساسات و آشنایی با افراد مشابه و ترک کرده و کمک از آنها برای طی کردن فرایند ترک اعتیاد.

مرکز ترک اعتیاد غیرمجاز:

معمولا در مرکز های ترک اعتیاد غیر مجاز روش های صحیح ترک اعتیاد استفاده نمی شود و در به علت استفاده از روش ها و شیوه های درمان نامناسب و معیوب فرد با مات زیادی مواجه شدن و فرایند ترک او موفقیت آمیز نخواهد بود.

در مرکز های ترک اعتیاد غیر مجاز با فرد بیمار معمولا رفتار مناسبی نخواهند داشت.امکان اولیه از جمله غذای مناسب،فضای کافی،امکانات بهداشتی و نیاز های اولیه مورد نیاز بیمار در این مرکز ها فراهم نشده است.در این مراکز کتک زدن زدن و بد رفتاری با بیمار در زمان تقاضای او برای ماده اعتیاد آور به وفور مشاهده می شود.از جمله خطرات استفاده از مرکز های ترک اعتیاد غیر مجاز می توان به عدم ترک،خودکشی،خودسوزی و...اشاره داشت.

از اهداف مرکز ترک اعتیاد ایجاد یک فضا و محیط مناسب برای بازتوانی و درمان معتاد است

بعد از ترخیص فرد معتاد از مرکز ترک اعتیاد چه کنیم؟

بعد از ترخیص از مرکز های ترک اعتیاد نیز آن ها هنوز در خطر بازگشت به گذشته و مصرف دوباره مواد مخدر می باشند،که تمام این ها تا حدودی با رفتار اطرافیان و نحوه برخورد و عکس العمل قابل کنترل است اما این رفتارها کار را تمام نمی کنند و باعث دائمی شدن بهبودی فرد بیمار نمی شود.

-خانواده فرد مبتلا به اعتیاد باید اول یک مرزبندی انجام دهند که این مرز بندی به سن و عواطف فرد بیمار بستگی دارد و بداند که هرکس چه حق و حقوقی نسبت به یکدیگر و درکل نسبت به خانواده دارد،خط قرمز های هر فرد مشخص باشد خانواده ها می توانند انجام دهند این است که از کسانی که مسئولیت ترک این افراد را در مرکز ترک اعتیاد بر عهده دارند مشاوره گرفته و حد و مرزهای موردنیاز این برخوردها را از آن ها بپرسند تا اطلاع کافی درباره حق و حقوق و نحوه رفتار و سخت گیری و یا سخت نگرفتن آگاهی کافی داشته باشند.

-وقتی فرد بیمار وارد مرحله درمان می شود خانواده تمام سعی و تلاش خود را انجام می دهد تا آن فرد احساس کمبود،تنهایی و...نکند.اما این ماجرا طولی نمی کشد که تمام این توجه ها از بین میرود و باعث ناامید شدن فرد بیمار شده که می تواند باعث مصرف دوباره مواد مخدر یا محرک شود.

همینطور خانواده ها نیز انتظار دارند که وقتی فرد بیمار وارد مرحله درمان شده است دیگر خوب است و باید احساساتش مانند یک آدم عادی و مثل بقیه مردم رفتار کند که این یک انتظار کاملا اشتباه نسبت به فرد بیمار می باشد زیرا آن فرد برای بازگشت به روال عادی زندگی نیاز به وقت دارد تا به این حال و هوا و احساسات عادت کرده و با آن ها سازگار شود.

-برای مقابله با فکرهای فرد بیمار خانواده می تواند برنامه های تفریح،حتی یک پیاده روی ساده اما به صورت خانوادگی که در روحیه بیمار به طور قابل توجی تاثیر گذار می باشد و بیمار در آن زمان کمتر به موارد مختلف فکر می کند و مشغول خوش گذراندن با خانواده خود می باشد،بریزند و طبق آن برنامه عمل کنند تا فرد که به تازگی از مصرف مواد مخدر و محرک دست کشیده،احساس تنهایی و یا افسردگی نداشته باشد.

-ورزش و تمرین نفع های بسیار بزرگی برای فرد بیمار به همراه دارد.این تمرین ها باعث کاهش استرس و ناراحتی در فرد بیمار شده.حتی ورزش و تمرین های بسیار کوچک و کوتاه مدت می توانند تاثیر فوق العاده روی فرد و خانواده آن فرد نسبت فرد بیمار گذاشته و باعث کمتر شدن استرس،ناراحتی و...شوند.همینطور ورزش می تواند وسوسه فرد را نسبت به مصرف مجدد شیشه،هروئین،گل،حشیش و غیره را بسیار کاهش دهد.

) پیشینه سم زدایی:
ریشه سم زدایی به بیش از 5000 سال قبل و به طب سنتی هند باز می گردد که در این طب از نمک دریا برای جذب ناخالصی های موجود در بدن استفاده می کردند.
در زمان رومی ها نیز همین کار را در هر دو روش اسمز و یونیزاسیون در حمام های عمومی انجام می دادند.

2) علت علمی:
از طریق انتشار مواد از غلظت های پایین تر (در بدن) به غلظت های بالاتر (نمک)،ناخالصی ها دفع می شود.
در روش های مختلف طب سنتی و طب کل نگر،همگی رویکردی مشابه در پاک سازی بدن دارند.

3) ضرورت استفاده:
امروزه
ازدحام جمعیت،
کارخانجات بسیار،
عدم دسترسی به غذاهای تازه و سالم،
آب و هوای آلوده و
حمل و نقل مواد غذایی از دوردست ها و مواد نگهدارنده درون آنها،
نور ناکافی،
تشعشعات مختلف،
ذرات فلزات سنگین در آب و هوا و تغذیه،
تاثیرات منفی داروهای شیمیایی،
باعث بروز:
انواع بیماری،
خستگی مفرط،
اختلال در خواب و حافظه،
بیماری های عصبی و عضلانی شده و به تعبیر ساده،
اتحاد بدن را دچار اختلال کرده اند.
در چنین شرایطی،نیاز بیشتری به سم زدایی و پاک سازی در بدن احساس می شود.

یون های مضر ناشی از عوامل فوق،در داخل یا خارج بدن برای مدت زمان طولانی وجود خواهند داشت و باعث بیماریهای مزمن مختلف می شوند.این دستگاه از طریق برنامه های کامپیوتری از پیش تعیین شده و استانداردهای بین المللی خاص،بدن را از یون های مضر پاک می کند.

3-1) کاهش پتانسیل غشاء سلول:
انرژی زیستی بدن از طریق مایعات بدن و تعامل با آب،مقدار زیادی از یون های بدن را پاکسازی می کند و پتانسیل غشاء سلول را،کاهش می دهد تا نفوذپذیری غشاء سلولهای سم زدایی شده،افزایش یابد.
انرژی زیستی خود می تواند وارد بدن شود و سلول ها را تحریک کند تا ATP (آدنوزین تری فسفات: نوکلئوتیدی است که در سلولها به عنوان حامل انرژی بکار می رود) سنتز سلول ها را افزایش داده و عملکرد طبیعی بدن از سر گرفته شود و کارکرد گردش خون بهبود یابد و سنتز پروتئین کلاژن افزایش یافته و در نهایت قابلیت ارتجاعی پوست،تناسب اندام و زیبایی را به همراه آورد.

3-2) دفع سموم ناشی از گازهای مضر:
امروزه،توسعه سریع علم و فن آوری،انواع مختلف دستگاه های مکانیکی از قبیل لوازم حمل و نقل،ماشین آلات و غیره را وارد بازار کرده است که سموم و گازهای مضر را وارد هوا می کنند.انسانها در بیرون از منزل از انواع مختلف گازهای مضر در هوا تنفس می کنند و به ناچار در معرض آن هستند.هر روزه گازهای مضر مختلفی به بدن انسانها حمله می کنند.
در واقع،علاوه بر عدم ورزش روزانه و کمبود تحرک کافی،مواردی از جمله فست فودها و تغدیه های ناصحیح،و مواد غذایی مضر و آلودگی هوا و...باعث می شود مواد سمی در بدن ما تجمع یافته و سلامتی ما را به خطر اندازد.
بنابراین،بدن ما از بسیاری از سموم انباشته شده است که اگر ما به دفع سموم توجه نکنیم،زندگی ما را با پیری زودرس و یا حتی مرگ روبرو می کند.بسیاری از زیست شناسان و روانشناسان معتقدند که انباشتگی سموم در بدن باعث مسمومیت مزمن بدن می شود و بسیاری از بیماری هایی که انسان از انها رنج می برد ناشی از همین سموم است.اگر ما نتوانیم یک رژیم غذایی سالم و روش زندگی خوب داشته باشیم وخود را از سموم مختلف پاک سازی نکنیم بتدریج بدن ما مملو از آلودگی ها می شود.
بنابراین،به منظور حصول اطمینان ازعملکرد طبیعی بدن،لازم است که آلودگی ها را ازبین برده و بدن را پاکسازی کرد که البته این مطالب فقط به یک نفر یا یک گروه خاص مربوط نمی شود بلکه برای تک تک افراد جامعه لازم است.

در این راستا،(شرکت سازنده دستگاه فناوری الکترونیکی) آموزش و تحقیقات چند دهه را مدنظر قرارداده و با استفاده از روش های الکترونیکی،عملکردهای بدن را بگونه ای تنظیم می کند که بدن بتواند قادر به تخلیه بهتر سموم از سلول ها باشد.
این تکنولوژی بر مبنای فیزیک،فیزیولوژی،الکتروشیمی،دیالیز،روش یونتوفورزیس(Iontophoresis)و نظریه های مرتبط با سم شناسی است که با استفاده از (تئوری مریدین پا)،بدن و سم زدایی سلولها را هدفمند کرده؛ سلولها را بهبود بخشیده و ترمیم می کند.
یونتوفورزیس درواقع نوعی روش تحویل دارو به پوست از راه شارژ الکتریکی اندک می باشد.دست های بیمار درون دو محفظه قرار میگیرد که یکی شارژ الکتریکی مثبت(جریان آندی) و دیگری شارژالکتریکی منفی (جریان کاتدی) است.اگر داروهای مهارکننده ی کولینرژیک مثل گلیکوپیرونیوم برومید به یونتوفورزیس اضافه شود نتایج بهتری دارد.

این فرآیند (سم زدایی) فرایندی ایمن،راحت،سریع،مؤثر،قابل مشاهده و اندازه گیری است و استفاده از آن،شما را شگفت زده خواهد کرد چرا که:
1) خیلی زود متوجه خواهید شد خواب شما به میزان قابل توجهی بهبود یافته،
2) کاهش فشار خون و
3) کاهش قند خون را به همراه داشته،
4) درد را کم کرده و سرعت بهبودی را تسریع بخشیده است.
5) خستگی به وضوح از بین می رود.
6) شما می توانید حس کنید که سیستم ایمنی بدن افزایش یافته و
7) پوست خود را صاف و محکم تر احساس خواهید کرد.

کف پای انسان قلب دوم او است.
علمای گذشته باور داشتند که پای انسان قلب دوم اوست.
قسمت های مهم بدن مثل قلب،کلیه،معده و...در کف پای هر انسان نقطه ای مخصوص به خود دارد.

4) چرا نیاز به سم زدایی داریم؟
زندگی ماشینی و شهرنشینی،
آلودگی محیط زیست،
خوردن مواد غذایی ناسالم،
کمبود تحرک،
استرس و اضطراب
همه این عوامل موجب اختلال در فعالیت اندام های:
کبد،کلیه ها،طحال،ریه ها و دستگاه گوارش می گردد و
سبب ایجاد اسید های مضر و درنهایت بهم ریختگی فعالیت عادی بدن می شود.

به گفته سازمان بهداشت جهانی WHO :
علت بروز 60 تا 70 درصد بیماری های حاد و مزمن در بدن انسان مسمومیت در اثر فلزات سنگین است.
4-1) تجمع سموم در تک تک بافتها،اعضا و سلولها:
در دهه اخیر،همانطورکه تکنولوژی پیشرفت می کند،انواع بیماریها و پیری نیز گسترش یافته و تنوع عملکرد پزشکان در تخصص های مختلف بیشتر می شود.تجمع سموم در داخل بدن انسان موجب مسمومیت مزمن بدن شده و درد و بیماری را به همراه می آورد.
برخی از کارشناسان خارجی بهداشت و درمان و همچنین محققان معتقدند که هر فرد،اگر قادر به حفظ دستورالعمل های رژیم غذایی سالم و شیوه زندگی خوب نباشد و بطور منظم و مؤثر بدن خود را از آلودگی ها پاک نکند،امکان دارد حداقل 5 کیلوگرم از سموم مختلف،درون بدن او جمع شوند.
گاهی دیده می شود در اندام های مختلف بدن بزرگسالان،از جمله خون و غدد لنفاوی و گوشت و تمام سلولهای دیگر می تواند تا 25 کیلوگرم سم تجمع یابد.

کارشناسان مشهور روسیه و اوکراین با بررسی تعداد زیادی از بیماران مبتلا به بیماری های ناشی از تجمع سموم در بدن به نتایج زیردست یافته اند:
حذف سموم قدیمی از روده (این متفاوت از مدفوع نرمال است) و از کبد،کیسه صفرا و مجرای صفراوی 5/0 کیلوگرم بوده است.
حذف نمک های مختلف از مفاصل 300 گرم بوده است.
حذف تعدادی از آلاینده های انسانی دیگر (از طریق آب آشامیدنی،غذا و استنشاق کلر،نیترات،و غیره)،2/1 کیلوگرم است.
در افراد مختلف می توانیم سه تا پنج کیلوگرم،سم را از بدن دفع کنیم.

این دو عکس سلول های خون را نشان می دهند.تصویر اول سلولهای خون را قبل از سم زدایی و تصویر دوم سلولهای خون را بعد از سم زدایی نشان می دهند و به وضوح می توانیم مشاهده کنیم که سلولها تمیزتر شده اند.
4-2) امواج مضر و مخرب ناشی از سموم و یا ناشی از کمبود اکسیژن:
سلولهای بدن ما دارای شارژ الکتریکی هستند و بنابراین بدن انسان هادی است.
بیماری های بدن،ناشی از امواج مضری هستند که در سلولهای سالم بدن باعث اختلال و در اصل موجب ناهماهنگی در کل بافت های بدن می شود.
همه سلولها آسیب می بینند.
زمانیکه سلول ها،نامتعادل می شوند بهبودی به سختی صورت می گیرد و عبورو خروج مواد از سلولها و دفع سموم بدن،از جمله از بین بردن فلزات سنگین،انگل ها و سموم دیگر با م مواجه شده و آنها در بدن انباشته می شوند.
بنابراین هرقدر سلولها بیشتر اکسیژن دریافت کنند و یا از سموم تخلیه شوند،قابلیت تعادل الکتریکی بیشتر شده و منجر به افزایش ظرفیت ذهنی،انرژی و سرزندگی و رفاه می شود.این تعادل و افزایش آگاهی همراه با احساس ما از ذهن و بدن است.
مطالعات نشان داده،دستگاه سم زدایی سطح اکسیژن را بهبود می بخشد.
مطالعات نشان می دهند که استفاده از دستگاه سم زدایی مقدار اکسیژن خون را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیده است.
4-3) تعادل یونی بدن:
یونها،اتم ها یا مولکول هایی هستند که یا الکترون بدست آورده و یا الکترون از دست داده اند و رادیکالهای آزاد الکترونهای جفت نشده هستند.
درصورتیکه اتم یا مولکول،الکترون از دست بدهد به یونهای بار مثبت تبدیل می شوند.اگر آنها الکترون بدست بیاورند،به یونهای بار منفی تبدیل می شوند،آب تقریباً تعادل کاملی از یونهای مثبت و منفی را دارد و چون بدن از حدود 70٪ آب تشکیل شده است،توانایی بدن برای ارتباط برقرار کردن با آب بسیار عالی است.
هنگامی که بدن با آب تماس برقرار می کند از طریق اثر متقابل و به دلیل میدانهای مغناطیسی و الکتریکی،فرکانس ارتعاشی آب،بر فرکانس ارتعاشی بدن تاثیر می گذارد.
این روش پاکسازی با حمام پای یونی،کل بدن،ازجمله تمام ارگانهای حیاتی بدن را پاکسازی می کند.درنتیجة کاهش علائم یائسگی،درد قاعدگی،خشکی واژن،مسائل مربوط به سلامت جنسی،انواع مات پوستی مانند آکنه و چین و چروک،اختلالات خواب از جمله بی قراری،استرس و دندان درد را از بین می برد.
در نتیجه،این محصول،استثنایی و شگفت آور است و در واقع نوعی درمان طبیعی است.
استفاده از این دستگاه بدون درد است و هیچ عوارض جانبی مضری ندارد.

4-4) سایر مزایای سم زدایی:
اغلب تومورها ناشی از وجود و تقسیم نامنظم سلولها است که 70 درصد خود آنها از عوامل زیست محیطی ناشی می شوند.
در این میان نیز علت 90 درصد از عوامل زیست محیطی،عوامل شیمیایی و سموم شیمیایی ناشی از محیط است.
سموم در سیستم بدن انسان،منجر به آزادی و شل شدن بافت کلاژن سخت شده و درنتیجه:
1) از دست رفتن قابلیت ارتجاعی پوست را موجب می شود و
2) چین و چروک و تورم شکنندگی مویرگی،
3) پارگی عروق،
4) بیماری های قلبی و عروقی،
5) مات کبدی و خونی را ایجاد می کند.
بنابراین،هنگامی که بدن تجمع مقدار معینی از سموم داشته باشد یک تهدید جدی برای سلامت ایجاد می کند.
نقص سیستم ایمنی،
افزایش خستگی،
اختلالات غدد درون ریز و تاثیر فشار خون،
قند خون،و
تغییرات چربی خون و...
از اثرات دیگر سموم است.

5) تقویت سلول و حذف سم از آن چنین فوایدی را دربر دارد:
1) مقاومت در برابر بیماری از طریق تقویت انرژی سلول،
2) بهبود سوخت و ساز بدن و گردش خون
3) بهبود ایمنی و توانایی،
4) تقویت عملکرد بدن
5) حفظ تعادل بدن
6) پاکسازی خون
7) تنظیم غدد درون ریز
8) تعادل قند خون
9) تنظیم و کنترل چربی خون،کلسترول
10) حفظ زیبایی صورت و پوست
11) تخلیه سموم عصب های سیناپسی (synaptic nerve) و ماهیچه و مفصل و جلوگیری از آسیب مستقیم به سلول های عصبی
12) حس افزایش رفاه
13) غیرفعال کردن ویروس ها،باکتری ها،مخمر و قارچ
14) بهبود مدت زمان درمان بیماریها و...
15) کاهش التهاب وحبس شدن مایعات
16) بهبود جذب مواد غذایی
17) بهبود خواب و رهایی از تنش
19) حذف مواد زائد از بدن از قبیل diacetic،pyruvic،بوتیریک،کربنیک،اوریک،اسید لاکتیک heptic
20) تسکین علائم بیماری هایی همچون:
ادم،
نقرس،
مفاصل متورم،
درد،
سردرد
از بین بردن چربی کبد
21) ایجاد احساس بهتر
22) اثر مثبت بر کاهش وزن
23) تسکین آلرژی فصلی
24) بهبود خواب
25) افزایش سطح اکسیژن سلولها
26) غیرفعال کردن ویروس ها،مخمرها،باکتری ها و قارچ ها
27) افزایش قدرت بهبودی پس از بیماری یا انجام عمل جراحی یا تصادف ها
28) رهایی از تنش
29) بهبود جذب مواد غذایی
30) اثر مثبت بر سیستم ایمنی بدن
31) شفافیت و نرمی پوست
32) رفع خستگی مزمن و کمک به بهبود افسردگی و کاهش اضطراب
33) کمک به بهبود دردهای عضلانی و استخوانی
34) بهبود کار غدد لنفاوی و تقویت متابولیسم بدن
35) کاهش سریع اسید اوریک و اسید لاکتیک
36) رفع گرفتگی ماهیچه ها و بالابردن ایمنی بدن
37) افزایش انرژی طبیعی بدن بعلت تخلیه اسید های مضر
38) افزایش آرامش و خواب عمیق
39) برطرف کننده یبوست
40) برطرف کننده دردهای ناحیه کمر و مثانه
41) بهبود دردهای ناحیه زانو
42) تنظیم کننده غددهای درون ریز
43) تنظیم کننده سوخت ساز بدن
44) ازبین بردن ورم پا
45) تنظیم قندخون و چربی خون
46) رفع بی اشتهایی
47) اثر مثبت بر کاهش وزن

6) چگونگی عمل و اثرگذاری دستگاه:
دکتر ادل دیویس پیشگام تغذیه و بهداشت معتقد است که انسانها هر روز دو کار می توانند انجام دهندک
1) ایجاد سلامتی در بدن
2) تولید بیماری در بدن.

ایجاد و افزایش سلامتی یکی از مهمترین نگرانی های ما است.
یکی از روش های اصلی افزایش سلامتی از طریق سم زدایی است.
اکثر برنامه های سم زدایی تنها یک ناحیه از بدن مانند روده،کبد،کلیه،پوست،خون و...را پاک می کنند و روشی که می تواند کل بدن را سم زدایی کند سم زدایی از روش این دستگاه است.
اول اجازه دهید در مورد شیمی سموم بحث کنیم.
لازم به تذکر است که دستگاه مستقیماً بدن را سم زدائی نمی کند،بلکه
دستگاه با استفاده از انرژی زیستی طبیعی بدن،بدن را تحریک می کند و
در نهایت بدن خود به طور خودکار سموم را دفع می کند و
مقدار انرژی در بدن را متعادل می کند.
در نتیجه پس از استفاده از این دستگاه،احساس شادابی بیشتر خواهیم کرد.
به همین دلیل:
گاهی دفعه دوم سم زدایی دارای آبی تیره تر از دفعه اول است!
زیرا با سم زدایی دفعه اول،گویی تازه بدن از حالت خواب و سستی خارج شده و تازه آماده دفع مواد سمی می شود.ولی معمولاً
از دفعه سوم بتدریج آب،رنگ بهتری پیدا می کند.

شوک سبک و تدریجی به اکثریت اعضا
جریان تولید شده توسط دستگاه،باعث شوک های سبک و تدریجی به تک تک اعضاء بدن شده،و موجب می شود که عضو مربوطه،از سستی و کم کاری خارج شده و
خود عضو،سموم خود را بتدریج از خود خارج می کند.

نمونه مشابه: حتما دیده ایم زمانی که قلب کسی از حرکت باز می ایستد،پزشکان مربوطه با دستگاه شوک قوی و جریان برق ایجاد شده حاصل از آن چگونه به قلب آنها شوک واردکرده و در بسیاری از موارد،باعث احیای قلب می شوند.

این دستگاه نیز چنین عملکردی دارد با این تفاوت که شوک های وارده بسیار ملایم است و فقط روی یک عضو تاثیر ندارد بلکه به بسیاری از اعضا اثر می گذارد.

7) خنثی کردن اثرات مخرب رادیکال های آزاد:
اساساً،سمومی که در بدن مان ذخیره می شوند رادیکال های آزاد هستند.
از نقطه نظر مولکولی رادیکال های آزاد،مولکول هایی هستند که یک الکترون جفت نشده دارند و بسیار ناپایدار هستند و به سرعت با دیگر ترکیبات واکنش نشان می دهند و برای جذب الکترون مورد نیاز و بدست آوردن ثبات،تلاش می کنند.به طور معمول رادیکال های آزاد به نزدیکترین مولکول پایدارحمله می کنند و الکترون آنها را جذب می کنند!
هنگامی که مولکول مورد حمله قرار گرفته،الکترون خود را از دست می دهد،خود به یک رادیکال آزاد تبدیل می شود.
این آغاز یک واکنش زنجیره ای است.
هنگامی که این روند آغاز شد،می تواند منجر به اختلال درسلول های زنده شود.به طور معمول،بدن می تواند رادیکال های آزاد را اداره کند.اما اگر تولید رادیکال های آزاد بیش از حد شود سموم به بدن آسیب می رسانند.
پوست از سه لایه اپیدرم،درم و چربی زیر پوست تشکیل شده است و در بعضی از مناطق بدن،ضخامت این لایه ها متفاوت است به عنوان مثال در ناحیه کف دست و پا،ضخامت لایه اپیدرم یا شاخی پوست زیاد است و برعکس در نواحی از پوست مانند پلک،ضخامت این لایه بسیار کم است.
در طول فرایند الکترولیز دستگاه،اکسیژن به گاز از آب جدا و وارد هوا می شود ولی به مقدار زیادی یونهای منفی هیدروژن منتشر می شوند.این یون ها توسط روش اسمز از طریق اپیدرم پا به درون بدن جذب می شوند.این یون های شارژ شده منفی،به عنوان یک آنتی اکسیدان فوق العاده قوی عمل می کنند.همه ما می دانیم که انتی اکسیدان ها فوق العاده مفید هستند.
آنتی اکسیدانها ترکیباتی هستند که ارتباط ضعیف با یکی از الکترون های خود دارند و به آسانی این الکترون را به رادیکال های آزاد می رسانند و اثر رادیکال های آزاد (سرقت الکترون از سلولهای مجاور) را خنثی می کنند و از آن جایی که فرم خود این انتی اکسیدان ها بسیار قوی است خود نمی توانند به رادیکالهای ازاد تبدیل شوند.یونهای منفی هیدروژن،به عنوان شکارچیان رادیکال های آزاد در بدن عمل می کنند و کمک می کنند تا از آسیب به سلول و آسیب بافت جلوگیری شود.
همانطور که در زیر مشخص است،در طول مدت سم زدایی،سموم بدن به تدریج از منافذپا خارج شده و رنگ آب تغییر می کند.و هر چه از زمان سم زدایی بگذرد،رنگ آب پررنگ تر می شود.پس از اتمام هر جلسه سم زدایی،رنگ آب برای انسانهای مختلف،متفاوت است.
یک درمانگر،از رنگ آب و مواد تشکیل دهنده آن می تواند تشخیص دهد که کدام قسمت از بدن شخص،مات بیشتری دارد.به عنوان مثال رنگ قهوه ای پر رنگ،نشان دهنده وجود م بیشتر در کبد می باشد.

8) تفسیر رنگ های بوجود آمده در داخل لگن:
1-قهوه ای: تصفیه،سم زدایی از کبد،سم زدایی رادیکال های آزاد،دخانیات،باقیمانده بافت سلولی(مواد زائد)
2-زرد مخلوط به سبز: تصفیه کلیه،مثانه،دستگاه ادراری (خانم ها)،منطقه پروستات
3-نارنجی: سم زدایی از مفصل
4-سیاه: تصفیه،سم زدایی از کبد،الکل،دستگاه تنفسی
5-حباب ها: سم زدایی از دستگاه گوارش،سیستم ایمنی بدن،سموم لنفاوی
6-سبز تیره: تصفیه،سم زدایی از کیسه صفرا،دستگاه گوارش،التهاب ها
7-چربی های سیاه: پاک سازی چربی،تری گلیسیرید
8-ذرات قرمز: مواد لخته خون
9-ذراتی مانند پنیر سفید: ضایعات اسیدی (اوریک،لاکتیک،اسید چرب)،مخمر ها مانند مواد تخمیر شده
10-فوم سفید: تصفیه از سیستم لنفاوی

9) جلوگیری از مات عصب ها:
یون های منفی برای سوخت و ساز بدن شخص به عنوان وسیله ای برای بهبود رفتار انسان بسیار مفید است.
آنها در واکنش های هورمونی و بیوشیمیایی در بدن و مغز،مکانیزم های پیچیده ای را دنبال می کنند.
کسب یون های منفی به روشی غیراز این روش ساده نیست و در هیچ روشی نمی توان به این اندازه یون منفی بدست آورد که بتواند همچون این روش سموم کثیف را از بدن خارج کند.
بطور کلی،هر چقدر شما بیشتر در معرض یون های منفی قرار بگیرید،احساس بهتر و متعالی تری خواهید داشت.
عامل محدود کننده در حمام پای یونی،شدت جریان برق است.
شما نباید در یک جلسه از شدت جریان کمتر از 5/2 آمپر استفاده کنید.

یون های مثبت،یا عدم وجود یون های منفی،ممکن است به سندرم سروتونین و یا سندرم تحریک ( Serotonin syndrome) منجر شود(سندرم سروتونین که با نام مسمومیت با سروتونین نیز شناخته می شود)
بی خوابی،
تحریک پذیری،
تنش،
میگرن،
تهوع،
تپش قلب،
گرگرفتگی با تعریق یا لرز،
لرزش و
سرگیجه
را در پی خواهد داشت.

به همین دلیل است که سالمندان،افسرده،بی تفاوت و به شدت خسته می شوند.اختلالات خلقی بشر مثل افسردگی،در اکثر موارد با داروهایی مثل فلوکسیتین(Zoloft Fluoxetin) و زولوفت درمان می شود که به طور خاص از جذب مجدد سروتونین سیناپسی(synaptic nerve) به اکسون(رشته های عصبی Axon) پیشگیری می کند،چرا که یون های مثبت در مبتلا شدن به آنها نقش دارند و به همین دلیل یون منفی می تواند درمانی کمک کننده باشد.

تحریک غشاء سلولی با کمک سدیم و پتاسیم موجود در آب و نمک
پتاسیم مواد غذایی را به داخل سلول برده و سدیم مواد زائد و سمی را از سلول خارج می کند.
این دستگاه از طریق تحریک غشا سلولی و با کمک k+ NA (سدیم +پتاسیم) موجود در آب و نمک اضافه شده به آب،انرژی سلولی را افزایش می دهد و متابولیسم سلول ها بیشتر می شود.
در نتیجه بدن را وادار به سم زدایی می کند واگر این امر به طور منظم انجام شود فشار بار بر روی کلیه ها و کبد کاهش می یابد.
در نتیجه بهتر است که از نمک ها و آب های پتاسیم دار استفاده شود.

بدن انسان از سلول های انفرادی تشکیل شده است و سلول ها از غشای سلولی،سیتوپلاسم و هسته تشکیل شده است.
غشای سلولی یکی از کانال های مهم برای داخل و خارج شدن مواد در سلولها است و البته ثابت نگه داشتن محیط سلول را بر عهده دارند.
هنگامی که پتانسیل غشاء سلول به 70 تا 90 میکرو ولت می رسد سلول به خوبی می تواند مواد را مبادله کرده و مواد سمی را از درون خود دفع کند.

بنابراین اگر پتانسیل غشاء آسیبی ببیند و مقدار آن تغییر کند،مبادلات مواد به خوبی انجام نمی شود و نفوذپذیری غشاء سلول کاهش می یابد و سموم به راحتی درون سلول ها جمع می شود.
تجمع مواد سمی در سلول،ابتلا به بیماری ها را افزایش می دهد و افت مقاومت بدن را به همراه خواهد داشت.
بنابراین انرژی زیستی بدن از طریق مایعات بدن و تعامل با آب،مقدار زیادی از یون های بدن را پاکسازی می کند و پتانسیل غشاء سلول را،کاهش می دهد تا نفوذپذیری غشاء سلولهای سم زدایی شده،افزایش یابد.
دستگاه سم زدایی از طریق استعداد رسانایی بدن می تواند میدان الکتریکی منفی را در بدن ایجاد کند و تماس پاها با یون OH منفی آب و زمینه الکتریکی پدید آمده درون بدن،باعث تحریک غشاء سلولی (با کمک سدیم و پتاسیم موجود در آب و نمک) می شود و بطور بالقوه موجب تحریک بدن و افزایش سم زدایی و افزایش عملکرد غشاء سلولی می شود.

از آنجایی که بیش از 20000 منفذ روی کف پاها وجود دارد و پاها زمان سم زدایی،درون آب هستند و با توجه با واکنش یونها،رنگ آب تغییر می کند.

10) تولید یون منفی و قلیایی کردن بدن:
مولکول آب از دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن تشکیل شده است.هنگامی که یک اتم هیدروژن را از دست می دهد OH باقی مانده یک شارژ منفی دریافت می کند.همانطور که کنار ساحل قدم می زنید بدن شما میلیونها از این یون های شارژ شدة منفی را دریافت و جذب می کند که خون و بافت شما را قلیایی می کند.
از آنجا که رژیم غذایی اکثر ما نامناسب است و استرس بالا داریم؛ بدن ما مقادیر زیادی از مواد زائد مانند اسید های diacetic،لاکتیک،pyruvic،اوریک،دی اکسید کربن،استیک،بوتیریک و...را جذب می کند.
به نظر دکتر تئودور نویسنده کتاب یا بمیر و یا قلیایی شو معتقد است که این اسیدها و مواد زائد به مفاصل،بافت ها،عضلات،اندام بدن حمله می کنند و موجب اختلالات کوچک و بزرگ در بدن می شوند.
ایشان معتقدند که با توجه به افزایش سن،برای دور ماندن از بیماری و حفظ نشاط،بهترین روش قلیایی نگه داشتن بدن است و با توجه به نوع تغذیه و استرس های روزانه و سموم موجود در محیط،عملاً این امر غیرممکن است مگر اینکه هر روز چند ساعتی کنار ساحل قدم بزنیم.
دستگاه سم زدایی عملی مشابه قدم زدن در کنار ساحل است با این تفاوت که پاها مستقیما با یونهای منفی تولید شده در ظرف آب در تماس هستند.
نگران نباشید،پای خود را در آب قرار دهید،دستگاه را روشن کنید و در عرض چند ثانیه میلیونها عدد از این یونها وارد بدن شما شده،بلافاصله شروع به خنثی سازی ضایعات اسیدها را آغاز می کنند.

11) توانایی آب در نفوذ به سلول ها:
رودریک مک کینون متولد 19 فوریه 1956استاد نوروبیولوژی و بیوفیزیک مولکولی در دانشگاه راکفلر در سال 2003 به همراه پیتراگر برای کشفهایش در ارتباط با کانالهای غشای سلولی و مطالعات ساختاری در کانال های یونی،موفق به دریافت جایزه نوبل شدند.
کانال های مولکولی این شرایط را برای ما فراهم می کنند تا بتوانیم به شیمی سلول ها راه یابیم.بدن ما انسانها شامل حدود 70 درصد آب نمک است.
سلول های بدن برای حمل و نقل آب باید از کانال های خاص عبور کنند و این موضوع تا اوایل قرن 19 اثبات نشد و مشکوک بود.با این حال،پیتر اگره توانست تا سال 1988 موفق به جداسازی یک پروتئین غشایی شود و بعد از یک سال یا بیشتر،او با قاطعیت متوجه شد که باید به دنبال کانال آب باشد.این کشف دریچه ایی به سوی یک سری از تحقیقات بیوشیمیایی،مطالعات فیزیولوژیکی و ژنتیکی از کانال های آب در باکتریها و گیاهان را گشود.
نوع دیگری از کانال های غشاء و فرآیندهای غشایی که موضوع این جایزه بودند کانال یون نام داشت.این دو محقق در سال 1998 کل جامعه پژوهش را شگفت زده کردند،چرا که توانستند کانالهای غشای سلولی و مطالعات ساختاری در کانال های یونی و پتاسیم را دریابند و به لطف تحقیقات آن دو امروزه می توانیم جریان یونها را در کانال های یونی در بدن نظاره کنیم و با ایجاد سیگنالهای مختلف آنها را باز و بسته کنیم.

کانال های یونی در عملکرد سیستم عصبی و عضلات هم مهم هستند.آنچه که به نام پتانسیل عمل سلول های عصبی نام برده می شود زمانیست که یک کانال یونی در سطح سلول های عصبی شود.بدلیل سیگنال های شیمیایی ارسالی از سلول عصبی مجاور باز شود و تمامی این مراحل یعنی ارسال سیگنال و باز و بسته شدن کانالها تنها در چند میلی ثانیه اتفاق می افتد.
کانال های یونی
کانال های یونی چهار ویژگی عمده دارند 1-اکثر کانال های یونی پروتئینی هستند 2-دارای قابلیت هدایت یون ها می باشند 3-می توانند یون های ویژه را شناسایی و انتخاب کنند 4-در پاسخ به محرک های ویژه باز و بسته می شوند
امروزه بیش از 300 کانال یونی در سلول زنده شناسایی شده است.کانال های یونی عمدتا برای یون های سدیم – پتاسیم – کلسیم و کلر وجود دارند و دو خصوصیت عمده کانال های یونی انها را از منافذ ابی ساده متمایز می کند1-کانال های یونی دارای قابلیت نفوذ پذیری انتخابی هستند یعنی ساختار کانال طوری طراحی شده است که فقط به بعضی از یون ها با اندازه و بار مناسب اجازه عبور می دهد 2-کانال های یونی دارای فیلتر انتخابی هستند که باریک ترین بخش کانال محسوب می شود و در این ناحیه عبور یون ها دقیقا کنترل می گردد زیرا ساختار پروتئینی کانال از نظر نوع اسید امینه موجود در فیلتر کاملا اختصاصی است 3-خصوصیت دیگر ان است که دارای دریچه هستند یعنی به طور مداوم باز نیستند و محرک هایی سبب باز شدن انها می شوند که عبارتند از 1-تغییر در ولتاژ غشا ( کانال های یونی وابسته به ولتاژ )2-کشش یا فشار وارد بر غشا ( کانال وابسته به عوامل مکانیکی ) 3-اتصال به ماده شیمیایی 4-کانال یونی وابسته به نوکلئوتید
مسمومیت منطقه ای
فلزات،نمک و ترکیبات آب سبب تغییر رنگ آب می شوند،حتی بدون اینکه پا درآب فرو رفته باشد.دستگاه سم زدایی به همان شیوه که سموم را از بدن دفع می کند سموم آب را نیز می گیرد.
با توجه به اینکه کیفیت آب و سموم در مناطق مختلف متفاوت است،رنگ آب در مناطق مختلف نیز متفاوت می شود.بعنوان مثال در کلرادو،آب رنگ نارنجی است.در شهر فینیکس،آریزونا آب نارنجی قهوه ای،در بخش هایی از تگزاس آب قهوه ای است و در آیداهو زرد متمایل به سبز است.
محققان چینی معتقدند که به دلیل آلودگیهای محیطی است که در هر منطقه ای،بیماریهایی خاص رایج تر از سایر بیماریها است.چرا که در برخی مناطق،افراد از مات کلیوی و در مناطقی دیگر مات مثانه و یا مات عضلانی و.....رنج می برند و این امر ناشی از سموم خاصی است که در هر منطقه وجود دارد.
انتظار می رود که بعنوان یک قاعده کلی،سموم آب منطقه ای 20-40٪ را شامل می شود را تشکیل می دهد.تجربه و مشاهده به شما کمک خواهد کرد که تعیین کنید کدام یک از آلودگی از پاها و کدام یک از الکترود حاصل می شود.
الکترولیز آب
2H2O (L) → 2H2 ) گرم( + O2 )گرم)

با استفاده از یک فنجان آب می توانید الکترولیز اب و عبور جریان مستقیم انرژی از منبع ان را مشاهده کنید (اکر درون اب کمی نمک بریزید راحت تر می توانید شدت واکنش را مشاهده کنید).با استفاده از الکترود پلاتین،حباب گاز هیدروژن در قطب + کاتد و حباب اکسیژن در قطب آند ظاهر می شود.اگر از فلزات دیگر به عنوان آند استفاده شود،این شانس وجود خواهد داشت که اکسیژن به جای اینکه به عنوان یک گاز ازاد شود بتواند با آند واکنش نشان دهد،و یا اینکه حل شود.به عنوان مثال،استفاده از الکترودهای آهن در محلول الکترولیت کلرید سدیم،در آند اکسید آهن تولید می کند.با استفاده از الکترود روی در یک محلول الکترولیت کلرید سدیم،انود حل شده و یونهای روی در محلول تولید می شود و هیچ اکسیژنی تولید نمی شود.
هنگامی که مقدار زیادی از هیدروژن تولید شود،استفاده از الکترودهای فلزی می تواند به طور قابل توجهی سلول الکترولیتی را آلوده سازد.به همین دلیل است که الکترودهای آهنی معمولا برای الکترولیز تجاری استفاده نمی شود و معمولا از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند تا با اکسیژن واکنش ندهند.

برخی از نظریات کارشناسان و محققان در مورد سم زدایی

(( Rui-Kang DR.دکتر ریو کانگ عضو کمیته ملی سلامت و بهداشت لوازم آرایشی و بهداشتی،عضو انجمن ارزیابی ایمنی و از مدیران وزارت بهداشت چین،استاد بیمارستان عمومی نیروی هوایی کمیته ملی پکن،و استاد کمیته تخصصی اتاق بازرگانی و لوازم آرایشی و زیبایی پوست معتقد است که تجمع سموم در داخل،بدن یک عامل مهم برای ابتلا به بیماری است و دفع سموم باعث کسب انرژی می شود.
مطالعات پزشکی نشان داده است که درد و رنج انسان از آلرژی،کاهش عملکردهای بدن و بیماری هایی مانند سرطان و ارگان داخلی،ناشی از سمومی همچون مانند گازهای مضر،ذرات گرد و غبار و فرسایش فلزات سنگین و....است.
حتی آلودگیها و مواد سمی موجود در غذا ها باعث انباشته شدن سموم در بدن می شوند و بدن از اشعه های ساطع شده از انها رنج می برد.سموم بر سلامت انسان تاثیر منفی می گذارند.
در بسیاری از روش های سم زدایی از(Hao Li ion) هائولی یون گرفته تا سم زدایی بوسیله دستگاه،یک میدان الکتریکی منفی در بدن ایجاد می کنند و مولکول های کوچک اب به طور طبیعی،بدن را وادار به سم زدایی و ترمیم سلولهای آسیب دیده می کنند.همچنین کل انرژی انسان را افزایش می دهند.
دکتر چی هنگ گوو Xi-Heng Guo

مدیر بیمارستان بیماریهای تنفسی چائو یانگ در پکن معتقد است: در زندگی واقعی بسیاری از مردم،آنها قادر به حفظ پویایی خود نیستند و آنرا نادیده می گیرند و رژیم غذایی متعادل ندارند و به کاهش اجابت مزاج خود توجه ای نشان نمی دهند،در نتیجه تجمع سموم در بدن آنها تجمع می یابد و موجبات بیماری های مختلفی را فراهم می آورد.
انجام عمل ساده سم زدایی بسیاری از مات را رفع می کند.سم زدایی،حرکت دودی روده را اصلاح می کند،راه حل موثر برای یبوست،نفخ،بوی بددهان و مسائل دیگر است.خون را به جریان در می آورد.قندخون و فشارخون را کاهش می دهد.بار کلیه را کاهش داده و سموم را از خون فیلتر کرده و چربی قند خو ن را به مقدار زیادی کاهش می دهد و فشار خون را تثبیت می کند.سم زدایی ماموریت بدن برای مقاومت در برابر سموم را تکمیل می کند.
دکتر شی لین هو(Shi-Lin Hu):

عضوکمیسیون زندگی و علم و صنعت و توسعه،و متخصص عضو کمیسیون وزارت بهداشت،درمان مواد مخدر،عضو کمیته موسسه چین از دانشگاه آزاد طب سنتی چینی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی و از اعضای داروسازی ایالات متحده است.او معتقد است که بدن انسان پر از سموم است.سمومی که هم در محیط داخلی و هم در محیط خارجی زندگی می کنند.سموم انباشته شده در بدن در عملکرد اعضا اختلال ایجاد کرده و باعث ( Fuzang) فوژانگ شده و در انرژی(زندگی) ناهماهنگی ایجاد می کند و در نهایت،اختلال در غدد درون ریز و متابولیک بدن،باعث بروز بیماری می شود.
با درک صحیح از سم زدایی،می توانیم این اختلالات را رفع کنیم.این دستگاه آب را پاک سازی کرده و سموم را از میان سلولها خارج می کند..از طریق تحریک غشا سلولی با کمک k+ NA (سدیم +پتاسیم) انرژی سلولی را افزایش می دهد و متابولیسم سلول ها بیشتر می شود.در نتیجه بدن را وادار به سم زدایی می کند.واگر این امر به طور منظم انجام شود فشار بار بر روی کلیه ها و کبد کاهش می یابد.
دکتر راسل((Russell

استاد دانشگاه امپریال فوست( Fossett) لندن و کارشناس معتبر در واحد پزشکی لندن معتقد است: هنگامی که یک فرد کل روز را در تنش و اضطراب می گذراند بیشتر در معرض فشار خون بالا قرار می گیرد و با افزایش تعداد دفعات سیگار کشیدن،نیکوتین بیشتری وارد بدن شده و در نتیجه سموم بیشتری در بدن تجمع یافته و بدن بی درنگ قادر به دفع همه آنها نخواهد بود.مردم شهرها امروزه به عقب برگشته اند و با محرومیت از خواب و نخوردن غذای سالم و افتادن در دام مد،بیش از همیشه از بهداشت و سلامتی و درمان عقب هستند.
برای رها کردن عادتهای بد باید از درون بدن شروع کرد و ابتدا بدن را از سموم انباشته شده رها کرد.با 30 دقیقه عمل سم زدایی بدن از سموم انباشته شده رهایی پیدا می کند.کاهش سموم در بدن باعث می شود بدن در برابر رادیکالهای ازاد ایمن تر شود و از طریق کانالهای انرژی درد را از بین ببرد.
دکتر جینگ تیان کیان: مشاور و پزشک دانشگاه توکیو
دکتر جینگ می گوید: سم زدایی بیماریها را از ریشه هدف قرار می دهد.دستگاه سم زدایی نیز سموم را از اساس از بین می برد و با ساده ترین روش آنها را هدف قرار می دهد.با رژیم غذایی سالم و روشهای قدیمی سم زدایی از بدن،سموم به ریشه ای از بدن خارج نمی شدند و تنها راه حل هایی موقت بودند.
این دستگاه از طریق تجهیزات آب و با ایجاد میدان الکتریکی منفی و افزایش نفوذ کننده در غشاء(یون سدیم و پتاسیم)،و بدون هیچ مواد شیمیایی عمل می کند به همین دلیل بدون هیچ عارضه جانبی است.
دکتر لئون کلینگوفر
دکتر لئون کلینگوفر از امریکا معتقد است که سم زدایی یک پروِژه بلند مدت است.مطالعات نشان می دهند که حتی اگر فردی کاملا سالم زندگی کند،باز هم سموم زیادی در بدن او وجود دارد.سم در عرض یک هفته وارد بدن نمی شود که بتوان آنرا سریع با رژیم غذایی از بدن خارج کرد.

مصاحبه با برخی افرادی که اثرات مثبت سم زدایی را دیده اند
1) مات پوستی

خانم یوان سن: 38-علائم: خشکی پوست،همراه با چین و چروک،اختلالات غدد درون ریز
این خانم می گوید: ده سال از زندگی خودم را با خشکی پوست و بی اشتهایی و تیرگی پوست سپری کردم.مدت زمان طولانی از اختلال غدد درون ریز رنج می بردم و همین امر من را به فردی بسیار مضطرب و درمانده تبدیل کرده بود.من از لوازم آرایشی و داروهای مختلف برای درمان استفاده کردم،اما هیچ یک از آنها تأثیر زیادی نداشتند.این شرایط همینطور ادامه داشت تا اینکه چهار ماه پیش با این دستگاه آشنا شدم.پوست من به تدریج بهتر و درخشان شد و به طور شگفت انگیزی غدد درون ریز من تنظیم شد.این دستگاه به من سلامتی و زندگی زیبا را اهدا کرد.
2) اثرات ضد پیری
اقای لی بازنشسته سن: 61 ساله-بیماری روحی و خستگی،ضعف اعصاب،پیری چهره

آقای لی می گوید: قبل از بازنشستگی من درسازمان دولتی بزرگی به مدت 30 سال کار می کردم و هر روز با آمار و ارقام و پول سر وکار داشتم و کار حسابداری انجام می دادم.کار ذهنی من بسیار زیاد بود.
در سن 50 سالگی پوست من شل شد و پر از چین و چروک گردید و در مقایسه با همسن و سالان خودم حداقل 5 سال بزرگتر نشان می دادم.درحال حاضر بازنشسته هستم و اوقات فراغت بیشتری دارم و از این اوقات فراغت خودم لذت می برم و با همسر و همسایگانم بیشتر وقت می گذرانم.
پس از 3 ماه و هر دو تا سه روز یکبار استفاده از این دستگاه،امروز احساس شادابی بیشتری می کنم و هر روز صبح می رقصم و بازی می کنم و اوضاع روحی و جسمی من بهبود یافته است.در حال حاضر همسر من نیز از این دستگاه استفاده می کند.
3) تنظیم قند خون
آقای ونگ سن: 63 نشانه ها: قند خون بالا،تنگی نفس،برافروخته شدن صورت،همی پلژی( hemiplegia)
پلژی به معنی فلج کامل در عضلات به خصوص در اندام ها است و همی پلژی به معنای فلج کامل دست و پا یا تنه در یک سمت بدن است
آقای ونگ می گوید: اولین بار که از این دستگاه استفاده کردم لکه های سیاه و قهوه ای رنگی روی ظرف نمایان شد و قند خون من از 30.2 به 28.1 کاهش یافت و بعد از 15 بار مصرف فشار خون من نرمال شد و دیگر م تنگی نفس نداشتم.گویی یک خانه تکانی در بدن من رخ داده بود.
4) کاهش تورم
خانم ون سن: 62 سال-بیماری تورم پاها و م تحرک
خانم ون می گوید: من به ضعف جسمی،مات دیابت و بیماری عروق،کرونر و بیماری های دردناک دیگر و( leg edema ) ادم پا و...مبتلا بودم و مصرف دراز مدت انواع و اقسام داروها،من را به بیماری فشارخون نیز مبتلا کرد.تا این که یکی از همکلاسیهای قدیمی من مرا تشویق به استفاده از این دستگاه کرد و با یک استفاده سه دوره ای واقعاً در بدن من معجزه ای رخ داد.تورم پاهای من کاهش یافت و دیگر بیماری های من تا حد زیادی کنترل شد.(در دو تصویر وضعیت تورم پاها را قبل از شروع درمان و در طی ان می توانید مشاهده کنید(

آقای دینگ
من نزدیک به 74 سال دارم و همیشه،ماتی از قبیل یبوست و مات خواب داشتم و با استفاده از این دستگاه کاملا بهبود یافتم
خانم لو
من با استفاده از این دستگاه در دو دوره و 28 جلسه ناخن هایم به حالت عادی برگشت و پوست من کاملا صاف شد.
تونی
من نمی توانستم به دلیل درد شدید و سختی در باغ باغبانی کنم ولی با استفاده از این دستگاه،ساعتهای متوالی باغبانی می کنم.

پرسش های متداول
آیا می توانید به طور خلاصه عملکرد و اصل سم زدایی را توضیح دهید؟
بدن انسان از سلول های انفرادی،تشکیل شده است و سلولها از غشای سلولی،سیتوپلاسم و هسته تشکیل شده است.غشای سلولی یکی از کانالهای مهم برای داخل و خارج شدن مواد در سلولها است.و البته ثابت نگه داشتن محیط سلول را بر عهده دارند.هنگامی که پتانسیل غشاء سلول به 70 تا 90 میکرو ولت می رسد سلول به خوبی می تواند مواد را مبادله کرده و مواد سمی را از درون سلولها دفع کند.
بنابراین اگر پتانسیل غشاء آسیبی ببیند و مقدار آن تغییر کند،مبادلات مواد به خوبی انجام نمی شود و نفوذپذیری غشاء سلول کاهش می یابد و سموم به راحتی درون سلولها جمع می شود.تجمع مواد سمی در سلول،ابتلا به بیماری ها را افزایش می دهد و افت مقاومت بدن را به همراه خواهد داشت.
دستگاه سم زدایی از طریق رسانای بدن می تواند میدان الکتریکی منفی را در بدن ایجاد کند و تماس پاها با یون OH منفی آب و زمینه الکتریکی پدید آمده درون بدن،باعث تحریک غشاء سلولی (با کمک سدیم و پتاسیم موجود در آب و نمک) می شود و بطور بالقوه موجب تحریک بدن و افزایش سم زدایی و افزایش عملکرد غشاء سلولی می شود.
از آنجایی که بیش از 20000 منافذ روی کف پاها وجود دارد و زمان سم زدایی،پاها درون آب هستند و با توجه با واکنش یونها،رنگ آب تغییر می کند.تأثیر سم زدایی را می توانید با دادن یک آزمایش خون و یا آزمایش ادرار قبل و بعد از انجام سم زدایی به خوبی مشاهده کنید.
چگونه سموم ساخته می شوند ؟
سلول های بدن ما چیزی به نام انرژی زیستی را تولید می کنند.زمانی بدن ما در شرایط خوبی است که مقدار این انرژی کافی باشد و سم زدایی از بدن و ترمیم،رشد خوبی داشته باشند.
اگر ما مریض شویم و یا بیش از حد در معرض استرس قرار بگیریم،و یا تغذیه ناسالمی داشته باشیم و یا آلودگی هوای محل سکونت ما زیاد باشد،بدن ما در یورش مداوم سموم قرار می گیرد.در نتیجه،سلول های ما تحت تاثیر قرار می گیرند و سطح انرژی زیستی به طور چشمگیری کاهش می یابد و سلول های ما قادر نخواهند بود تا سموم را از بدن دفع کنند.
چگونه این دستگاه عمل سم زدایی را انجام می دهد؟
دستگاه توانایی سم زدایی از بدن را ندارد و به طور طبیعی از انرژی زیستی برای تحریک بدن استفاده می کند،بطوریکه بدن بتواند خود را سم زدایی کند و مقدار انرژی زیستی را تنظیم کند.به همین دلیل است که پس از استفاده از ان سطوح انرژی در بدن افزایش یافته و احساس سرزندگی می کنید.
بعد از چندین باراستفاده که مواد سمی کاهش می یابند.آیا لازم است همچنان به انجام سم زدایی ادامه داد ؟
بطور پیوسته آلودگی زمین رو به وخامت می رود.هوا،آب،غذا،امواج مضر مانند موبایل و.....همگی آلودگی زندگی را بطور فزاینده ای گسترش می دهند.انسان هر روز هوای آلوده را تنفس می کند و در تماس با منابع آلودگی است و به همین دلایل سموم در بدن انسان تجمع می یابد به همین دلیل توصیه می کنیم که دوره اول سم زدایی 12 تا 14 جلسه باشد و با دو هفته فاصله دوره دوم درمان آغاز شود.
افراد در طول انجام سم زدایی چه احساس دارند ؟
اکثر مردم هیچ احساسی نمی کنند،هر چند افراد حساس ممکن است اندکی احساس سوزن سوزن شدن در پا را داشته باشند البته بعد از از 30 دقیقه معمولا احساس فوق العاده ای خواهید داشت.
آیا می توانید هر روز این کار را انجام داد ؟
تولید کنندگان توصیه می کنند که درمان در هفته های اول یک روز در میان صورت گیرد و بعد از گذشت یک ماه دو بار در هفته صورت گیرد.برای افراد مبتلا به بیماری های خاص،باید فرکانس را کاهش داد چرا که بدن افراد ناخوش بعد از استفاده از دستگاه در حالت شفا قرار می گیرد و ممکن است احساس خستگی و یا بی حالی پیدا کنند.با توجه به تجربه ما،در اکثر مردم بلافاصله پس ازسم زدایی احساس خستگی بوجود می آید،و پس از چند جلسه به مزایای آن دست می یابند چرا که برای بهبودی کامل بدن به زمان بیشتری نیاز دارد.
چرا تغییر رنگ و دفع سموم از ابتدا از اطراف الکترودها اغاز می شود تا اطراف پاها ؟
از انجا که عملکرد الکترودها موجب تغییر میدان الکتریکی آب از مثبت به منفی می شود یک میدان الکتریکی منفی را ایجاد می کند.به همین دلیل سموم اطراف این میدان الکتریکی جمع می شوند و نه اطراف پاها.
چرارنگ آب تغییر می کند ؟
واکنش بین دستگاه و آب شور باعث تغییر رنگ آب می شود و رنگ آب را به رنگ نارنجی کم رنگ تغییر می دهد و این اتفاق طبیعی است و ناشی از خارج شدن سدیم در آب است.هنگامی که مواد زائد بدن از طریق غدد عرق دفع می شوند بدن پاک می شود.عرق بدن ما و آب واکنش نشان می دهد و در نتیجه تغییر رنگ آب را موجب می شوند.اما چون در طی جلسات مختلف سموم کمتر و کمتر می شوند رنگ آب نیز کمتر تغییر می کند.اما هرگز بطور کامل روشن نمی شود چرا که در آب لوله کشی هم مواد سمی و آلودگی بطور طبیعی وجود دارد.
چه مدت باید درمان ادامه داشته باشد؟
یک سیکل کامل چرخه خون در بدن بزرگسالان،حدود 20 دقیقه طول می کشد و بنابراین،استفاده از آن در کمتر از 20 دقیقه اگر چه نمی تواند مضر باشد ولی سودی نیز به همراه نخواهد داشت.زمان این چرخه بطور قابل ملاحظه ای برای کودکان کمتر است بنابراین بزرگسالان باید 30 دقیقه و کودکان بالای 4 سال 15 دقیقه از دستگاه استفاده کنند.
چند جلسه درمان باید داشته باشم؟
در حالت ایده آل برای 6 ماه اول درمان دو بار در هر هفته کافی است.پس از آن،برای رسیدن به سطح مطلوب سم زدایی،هر دو هفته یکبار توصیه می شود.
پس از درمان،انجام چه فعالیت هایی ممنوع می شود؟
شما می توانید به کسب و کارهای روزانه خود بپردازید و هیچ عارضه جانبی نخواهد داشت مگر گاهی احساس خستگی به همراه دارد که در روزهای بعد برطرف خواهد شد.
آیا اگر پای من زگیل (زگیل کف پا) دارد می توانم یک جلسه سم زدایی را انجام دهم ؟
بله.پزشک یا متصدی دستگاه،زگیل شما را با چسب پوشش داده و از تماس ان با سایر مناطق جلوگیری می کند.
من و همسرم 18 ماه است که درحال تلاش برای داشتن یک نوزاد هستیم و ناموفق بودیم.آیا رفلکسولوژی می تواند کمک کند؟
قطعاً نشان داده می شود رفلکسولوژی در کمک به زوج ها برای باردار شدن بسیار قدرتمند است.برای کسب بهترین نتایج،درمان هر هفته و به مدت حداقل 6 هفته توصیه می شود.
آیا درمان رفلکسولوژی در سه ماهه اول بارداری مجاز است؟
ترجیح می دهیم که در طول سه ماهه اول بارداری درمان انجام نشود با این حال رفلکسولوژی نمی تواند،و نمی خواهد که بدن هیچ کار غیرطبیعی انجا دهد و فقط بدن را وادار می کند تا به صورت طبیعی کار خود را بهبود بخشد.
مهم: عوارض جانبی بعد از استفاده از دستگاه چیست؟
بطورکلی می توان گفت هیچ عارضه جانبی ندارد با این حال،برخی از افراد،سردرد خفیف یا درد خفیف شبیه آنفلوآنزا را تجربه کرده اند.نوشیدن مقدار زیادی آب در طول دوره درمان این علائم را کاهش می دهد و و یا کاملا از ایجاد انها جلوگیری می کند.
مهم: آیا در طول درمان لازم است کاری انجام دهم ؟
در طول یک جلسه درمان مشاوران حرفه ای از شما می خواهند که 2تا3 بار بایستید و به مدت یک دقیقه سر پا باشید.این عمل اجازه می دهد تا انرژی الکتریکی آزادانه تر در سراسر بدن عبور کند.
چرا به نظر می رسد در بالای آب چیزی شناور وجود دارد؟
این می تواند به عنوان یک نتیجه از واکنش بین دستگاه و آب شور باشد.یا می تواند آن را به رسوبات تخلیه شده از غدد لنفاوی و یا ذرات نسبت داد.
پس از چند جلسه استفاده متوجه تأثیر ان خواهیم شد؟
درهر فرد شرایط مختلف متفاوت است برخی بدلیل شرایط فیزیکی بدن.مملو از آلودگی ها هستند.بنابراین مطمئناً تعداد جلسات بیشتری نیاز است تا بتوانند به اثرات مطلوب آن پی ببرند ولی بطور کل می توان گفت که پس از 12جلسه درمان احساس آرامش بیشتری خواهید کرد و خستگی ناپدید خواهد شد و ایمنی بدن شما افزایش خواهد یافت.
مهم: آیا افراد دیالیزی می توانند از این دستگاه استفاده کنند ؟
افراد دیالیزی و یا هورمون درمانی به راحتی می توانند از این دستگاه استفاده کنند و استفاده از آن هیچ اثر سوئی بر مصرف دارو ها ندارد.
استفاده طولانی مدت از این دستگاه عوارضی به همراه دارد ؟
مطابق تحقیقات و آزمایشات در طول 3 سال و بررسی بیش از 30000 کاربر،از آنجایی که اساس عملکرد دستگاه بر پایه آب و درمان فیزیکی است.بنابراین استفاده از آن کاملاً امن،راحت،کارآمد،سریع و قابل مشاهده و اندازه گیری است و بدون هر گونه عوارض جانبی است.
چرا برخی از افراد پس از استفاده احساس خارش دارند و آیا استفاده طولانی مدت می تواند اسیبی به پوست برساند؟
انرژی یون برای اولین بار که با پوست تماس پیدا می کند و پوست را تحریک می کند و در برخی موارد افراد کمی احساس خارش می کنند و این یک پدیده طبیعی است.انرژی این دستگاه کاملا ایمن است و این از نتایج تحقیقات تجربی در دراز مدت نیز اثبات شده است و پوست،کاملاً می تواند ان را تحمل کند و هیچ آسیبی به پوست نمی رساند.
چرا برای یک زن بسیار پیر عمل سم زدایی سریع انجام نمی شود ؟
هر فرآیند سم زدایی نیاز به انرژی دارد،بطوری که بدن و مقدار این سم در بدن تأثیر قابل توجهی بر کیفیت سم زدایی دارند.هر چقدر بدن قویتر باشد فعالیت سلولها سریعتر و عمل سم زدایی بهتر انجام خواهد شد و تعداد دوره درمان کمتر خواهد بود.
چرا پس از انجام سم زدایی در پاهای برخی از افراد تورم و یا تاول ایجاد می شود؟
این یک پدیده طبیعی سم زدایی است و استفاده کنندگان نباید نگران باشند؛ فقط کافی است پس از سم زدایی پاهای خود را به دقت بشویند تا هیچ آلودگی روی آنها نمانده باشد.
آیا در بدن همه افراد سموم وجود دارد ؟
بله،در بدن هر فردی سطوح مختلفی از سموم وجود دارد،و این ناشی از محیط زیست،آلودگی هوا و مواد غذایی نامناسب است،بنابراین همه افراد از بدو تولد تا زمان مرگ در حال انباشته کردن سموم در داخل بدنشان هستند.
استفاده از ان در افراد دیابتی چه تاثیری دارد؟
درکارآزمایی بالینی بیماران مبتلا به دیابت از طریق تشخیص و ردیابی،با استفاده از دستگاه سم زدایی،کاهش شاخص قند خون را شاهد خواهند بود و شاخص قند خون انها به حد نرمال خواهد رسید.
آیا این دستگاه برای رفع چربی و کاهش ان مفید است ؟
از آنجا که این دستگاه انرژی بدن را افزایش میدهد،بدن را تحریک می کند تا چربی ها را بسوزانند،خون را پاک می کند و سیستم گردش خون و متابولیسم بدن را افزایش می دهد و با رادیکالهای ازاد مبارزه می کند و باعث کاهش وزن و سوزاندن چربیهای اضافه می گردد.
چرا از نمک استفاده می کنیم ؟
نمک رسانایی آب را افزایش می دهد و انرژی زیستی بدن انسان را تنظیم می کند و در استریلیزه کردن آب مؤثر است و عمل سم زدایی را بهبود می بخشد.در ضمن یونها را در اب افزایش می دهد.باید به خاطر داشته باشیدکه نیم تا 1 قاشق چای خوری نمک کافی است.با این حال این میزان ممکن است بسته به نوع آب متفاوت باشد.
آیا در اولین بار خطری وجود دارد؟
اولین تماس ممکن است یک شوک الکتریکی را بوجود بیاورد که البته این شوک خطرناک نیست و آسیبی به انسان نمی رساند.
برروی دستگاه اقدامات محفاظتی خودکار نصب شده است.هنگامی که جریان آب بیش از محدودیت های ایمنی شود دستگاه به طور خودکار قطع و خاموش می شود.
چرا رنگ آب در اکثر افراد به هم نزدیک است ؟
در شرایط مشابه (درجه حرارت و دما و زمان و شدت و...) تقریباً رنگ آب در افراد مختلف به هم نزدیک است زیرا که اغلب آنها در موقعیت جغرافیایی مشابه زندگی می کنند و تقریباً تغذیه مشابه دارند و هوای مشابهی تنفس می کنند و سموم مشابهی وارد بدن آنها می شود.
آیا در مورد افراد سیگاری و الکلی رنگ آب متفاوت از سایرین است ؟
استعمال دخانیات و نوشیدن الکل رنگ آب را تیره تر می کند.قهوه ای و بنفش تیره رنگ می شود و در مواردی که فرد مدتهای متوالی است سیگار می کشد،می توانید حتی بوی نیکوتین را درون آب متوجه شوید.
چرا پس از سم زدایی در برخی از افراد آب به شدت بوی کلر قوی می دهد ؟
این امر می تواند به این دلیل باشد که فرد سالیان متوالی و هرروز در استخر است و در مجاورت کلر قرار دارد و یا سالیان متوالی است که آب مصرفی او کلر دار و بی کیفیت است.
چرا در برخی از افراد اب بسیار کم رنگ می شود؟
سم زدایی به منظور کمک به بازگرداندن ظرفیت سم زدایی بدن انجام می شود و در برخی از بیماران،توانایی نفوذپذیری سلولها شدیدا کاهش یافته است.پس به تدریج می توان با سم زدایی،نفوذپذیری سلولها را افزایش داد.
واکنش افراد پس از اولین سم زدایی چیست؟
در سم زدایی اول،اکثر مردم احساس خستگی دارند زیرا نفوذپذیری سلول های سم زدایی تغییر خواهد کرد و بهبود متابولیک علاوه بر سم زدایی انرژی را تخلیه خواهد کرد.
چگونگی استقاده از دستگاه ؟
برای استفاده عادی از آن ابتدا مقداری آب گرم ترجیحاً با درجه حرارت حدود 37ـ40 درجه سلسیوس را به آن اضافه کرده و سپس مقدار کمی نمک و یا آب نمک تصفیه شده به آن بیافزایید.هر دو پا را درون حوضچه آب قرار دهید.
حال فقط کافی است زمان را روی 30 دقیقه تنظیم کنید.تا فرایند سم زدایی انجام شد و سپس دستگاه به طور خودکار خاموش می شود.
بیش از همه سم زدایی بر روی چه افرادی موثر است ؟
افرادی که در دراز مدت تحت فشار کار بالا قرار دارند،به لحاظ فکری و روحی خسته هستند کمبود خواب دارند و یا سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است و به راحتی سرما می خورند،کارکنانی که کار آنها در مجاورت مواد شیمیایی و یا بر روی فلزات سنگین است،همچون مهندسان علم شیمی و محیط زیست،زنانی که پوست آنها شکننده و ضعیف است،افرادی که تغدیه آنها ناسالم است و مواد غذایی چرب می خورند.
چه افرادی مجاز به استفاده از دستگاه نیستند؟
سم زدایی یونی برای اکثر مردم امن است،با این حال افراد زیر نمی توانند سم زدایی انجام دهند:
1.افراد دارای ایمپلنت های فلزی
2.زنان باردار (یا مشکوک به بارداری)
مادون قرمز چیست ؟
امواج الکترو مغناطیسی به نور مرئی و نور نامرئی تقسیم شده است.نوری مرئی آن است که با چشم غیر مسلح قابل رویت باشد،مانند نور خورشید.نوری که باچشم غیر مسلح قابل مشاهده نباشد،مانند اشعه ماوراء بنفش،مادون قرمز و...را نامرئی می گویند.طول موج مادون قرمز 0.77-1000 میکرون است.
کاربرد پزشکی
درحال حاضر اساس مادون قرمز در برنامه های کاربردی پزشکی از طب سنتی گرفته می شود و طب سنتی در این مورد بر پایه تئوری مریدین است که در واقع چیزی شبیه به چیگونگ (qigong) است.عمده پزشکان طب چینی ازمادون قرمز در درمان استفاده می کنند،درست مثل غرب که از آن برای درمان فیزیکی مانند گردش خون ضعیف و اسید اوریک بالا استفاده می کنند.
انرژی مادون قرمز به بیش از یک اینچ عمق درون بافت نفوذ می کند.در خروجی،این انرژی به انرژی تابشی تبدیل می شود.
بافتهای بدن 93٪ از اشعه مادون قرمز از طریق تماس پوستی جذب می کنند.در زمان خواب،اشعه مادون قرمز در کف پا که قبلاً تحریک شده است حرکت می کند در نتیجه سبب تسریع در گردش خون شده و درد عضلات را تسکین می دهد.
بدن انسان از 70 درصد مولکول اب تشکیل شده است و 90 تا 95 درصد از حجم مولکول های آب انباشته و پرهستند و مادون قرمز باعث می شود تا مولکولهای اب بتوانند رزونانس را حفظ کنند.یعنی مادون قرمز اجازه می دهد تا مولکول های بزرگتر آب،به مولکول های ریز آب تبدیل شده و با افزایش فعالیت سلولها سوخت و ساز بدن نیز افزایش می یابد.
اثرات امواج الکترومغناطیسی بر سلامت انسان:
دستگاه گردش خون: مانند کم خونی،فشار خون بالا یا پایین،پیشگیری و درمان سکته مغزی و اختلال خونی.
سیستم ایمنی: در صورتی که سیستم لنفاوی دچار بیماری شود،سیستم ایمنی بدن به م بر می خورد
سیستم عصبی: اگر سیستم عصبی م دار شود،درد،سردرد،شانه درد،درد کمر،بی خوابی،درد جسمی ناشی از تنش را به همراه می آورد و مادون قرمز تنظیم کننده سیستم عصبی است.
سرعت توانبخشی پس از عمل جراحی افزایش یافته و به همین نسبت خستگی و فرسودگی کاهش می یابد.
رابطه میان مادون قرمز و سلامتی
ترویج اکسیداسیون بیولوژیکی-کاهش تجمع چربی اضافی،بهبود آمادگی جسمانی
اثر عایق حرارتی: صرفه جویی در مصرف انرژی و حفظ وضعیت تغذیه ای بدن
افزایش تعرق و حذف چربی: دستیابی به اثرات حرکتی،زیبایی و بهداشت
با فعال سازی هورمون ها و آنزیم ها و تعامل انها با فلزات سنگین،سموم و مواد زائد دیگر را از بدن دفع می کند
افزایش نشاط: ارتقاء سوخت و ساز بدن،استفاده کامل از مواد مغذی و از بین بردن خستگی
فیزیوتراپی عضله و بهبود بیماری های عصبی.تنش و کاهش کراتین و...
مهار تکثیر سلولی سرطان،کاهش عوارض جانبی پروتئین مخرب
بهبود درد و التهاب با فعال کردن عملکرد سیستم ایمنی
سرعت بازیابی و بازسازی و ترمیم و احیاء سلولهای فیبر عصبی و عملکرد عضلات را بهبود بخشیده و سبب رفع یا حذف گرفتگی می شود.
بامبو چیست؟
بامبو در واقع یک موهبت بزرگ است.از بامبو چهارسال بعنوان ماده خام استفاده می شده و پس از آن به زغال تبدیل شد و در کوره های سنتی با دمای خاص،پالایش و پرداخته و به قطر 100 نانومتر در آید و از پودر آن خمیری درست شد که آنرا در ظروف دستی ویژه ای قرار داده و پیچ و تاب داده و با روش نخ ریسی،از آن پارچه تهیه شد.
ویژگی های کمربند بامبو و مادون قرمز
از طریق ولتاژ خروجی دستگاه می توانید مقدار گرمای خارج شده از کمربند را کنترل کنید.
اشعه مادون قرمز (طول موجهای بین 30 تا 300) به گرما و بوسیله (ACF) جریان متناوب ازاد می شود.(جریان متناوب نوعی از جریان است که در آن دائماً مقدار و جهت آن نسبت به زمان در حال تغییر است).نه تنها می توان از آن برای گرم کردن کمر در زمستان استفاده کرد بلکه اثرات بهداشتی قابل توجهی دارد.
مهم ترین ارگان های بدن در حفره شکمی و مفصل متمرکز هستند.اولین انتخاب منابع مراقبتهای بهداشتی،محافظت از این قسمتها است.بامبو علاوه بر این گردش خون را بهبود و خستگی را کاهش می دهد.
بدلیل ساختار متخلخل آن بنزن،فنل،متانول،سولفید،نیتروژن و سایر مواد مضر را جذب و در نهایت تجزیه می کند.
بامبو می تواند باعث تشدید فرکانس بدن انسان شود،بطوری که منجر به آزادی مادون قرمز و گرما شده و عروق را باز کند.ضمنا باعث فعال سازی مولکولهای آب در داخل بدن شده و در نهایت،گردش خون را بهبود می بخشد و عملکرد متابولیک را افزایش داده و درد را کاهش می دهد و نشانه های فیزیولوژیکی زنان را کاهش و ناراحتی ها را از بین می برد.
به همین دلیل است که انرژی مادون قرمز اتم ها مرزی میان مولکولها بوجود می آورد که مانع ایجاد تغییر در ساختار مولکول می شود.با این حال،در فوتون مادون قرمز (بویژه در فوتون 2-6 میکرون) میزان و سطح ارتعاش بالاتر است،و این ارتعاش بالا ماکرو مولکولهای بیولوژیکی همچون پروتئین DNA را فعال می کند که فعالیت انها در تنظیم متابولیسم مولکولها و فعالیت سیستم ایمنی و عملکرد بدن انسان و بازگرداندن تعادل به بدن و پیشگیری از بیماری ها و درمان بسیار موثر است.
ضمیمه 2 : پاکسازی روحی در کنار پاکسازی جسمی: تنفس همراه اسماء مقدس
در حین عمل سم زدایی بهتر است که تنفس آرام و سبک،ممتد و عمیق و به قولی تنفس شکمی داشته باشیم تا ضمن سم زدایی و پاکسازی جسم،روح و روان خود را نیز پاکسازی کنیم.لازم به ذکر است که خیلی موثرتر است که تنفسها همراه اسماء مقدس انجام گیرد(که این نیاز به آموزش و تمرین دارد)،تا انرژی مثبت این اسما همراه تنفس به عمق وجود ما نفوذ کند و اثرات مثبت و آرامش بخش و ریلکسیشنی تنفس را،چند برابر کند.چنانچه تمرین زیر هر روزه (به غیر از زمان سم زدایی )،بین 3 تا 5 وعده و هر بار بین 7 تا 19 تنفس در طی روز تکرار شود،نتایج آن بسیار شگرف خواهد شد.طریقه اجرای آن بطور اختصار در ذیل می آید.
1) حتی الامکان در محیطی آرام و ساکت دراز کشیده،چشمان خود را بسته،دستها را به صلیب باز کرده،پاها را کمی باز می کنیم و پس از حدودا 1 تا 2 دقیقه صبر،تنفسها را مطابق روال زیر شروع می کنیم.
2) دم: (تا آنجا که ششها به ما اجازه می دهد) تنفسهای وارد شده باید آرام،ممتد وعمیق باشد،بصورتیکه تمام بدن،مخصوصا دستها و شکم باد شود(مانند باد کردن یک بادکنک-نفخه).ضمنا تنفسها را همراه کلمات مقدس و پر انرژی مانند اسماء الهی انجام می دهیم.تصور می کنیم که با تنفس خود نور الهی و سلامتی را وارد وجود خود می کنیم.(ورزش و دویدن کمک بسیار شایانی به افزایش قدرت و حجم و ظرفیت ششها کرده و موجب تغییرات مثبتی در پاکسازی انسان می شود(
3) نگهداشتن نفس: از دم و بازدم مهمتر است ولازم است از دم و بازدم طولانیتر باشد.زیرا در این زمان حبس نفس است که،اکسیژن و انرژی کلمات مقدس فرصت می یابد وارد مویرگها و رگها شده و در تمام بدن پخش شود.در این مرحله تصور می کنیم که نور و انرژیهای الهی،همراه اکسیژن،در کل بدن ما پخش می شود.
4) بازدم: در زمان بازدم هم مانند دم عمل می کنیم.فقط در بازدم،خارج کردن نفس را آنقدر ادامه می دهیم که دیگر نفسی در ششها باقی نماند،و برای دم بعدی کاملا ششهایی آماده و عاری از هوا داشته باشیم.در بازدم هم از اسماء مقدس(مانند هو) استفاده می کنیم.در این مرحله تصور ما اینست که سموم،آلودگیها،تیرگیها و بیماریها از بدن ما خارج می شود.
از دلائل متعدد اثرگذاری این روش،به دو دلیل اکتفا می کنیم.
الف: اثر انرژیهای مثبت و منفی بر روی ملکولهای آب
ابتدا خلاصة نتایج تحقیقات دکتر Masaru Emoto که حاصل تحقیقات یک دوره 15 ساله است را باهم مرور می کنیم:
پروفسور «ایموتو» معتقد است که: انرژی محیط،بر روی ترکیب مولکولی آب تأثیر می گذارد.آب هایی که راکد هستند مانند آب پشت سدها و آب دریاچه ها بدلیل عدم پویایی و حرکت از لحاظ نمای مولکولی زشت و کریه هستند و آب هایی مانند آب رودخانه ها با وجود جاری بودن،بدلیل اینکه از میان شهر ها می گذرند و اکثر مردم دارای افکار منفی هستند نمای زشتی پیدا می کنند.به چند نمونه از نتایج آزمایشات ایشان توجه کنیم.
* های زیر نشان دهنده ی های مولکول آب در قبل و بعد از خواندن دعا در کنار سد فوجی وارا است.
1): آبهای شهری فوق العاده زشت هستند چون از میان شهرها و روستاها می گذرند و بسیاری از انسانها مملو از افکار و انرژی منفی هستند.
2): ایموتو معتقد است که دعا از راه دور هم موثر است.ایشان از 500 نفر از اساتید مسائل معنوی خواستند که در روز معین و در ساعت مشخصی برای لیوان آبی که روی میزشان گذاشته اند دعا کنند.شماره 2 نشان دهنده تاثیر دعا و تمرکز از راه دور است.
3): مولکول آبی که روی شیشه آن اسم خدا (العدل) نوشته شده است.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر به منابع زیر که نوشته دکتر ایموتو هست رجوع کنیم: 1)نیروی حقیقی آب 2)پیامهای نهفته در آب 3)اسرار اکسیر آب
بیندیشیم،زمانی که یک کلمه مثبت و منفی بر روی آب چنین اثرات شگرفی دارد؛ اینهمه افکار،گفتار،و اعمال مثبت و منفی ما و یا اطرافیان ما چه اثرات زیادی بر روح ما که بسیار سیالتر و حساستر و لطیفتر از آب است می گذارد؟! و استفاده از اسما مقدس در بین تنفس و ارسال آن به کل بدن چه اثرات شگرفی بر جسم و روح ما می گذارد؟ ما از این نکته مهم استفاده کرده و تنفسهای خود را با کلمات و اسماء مقدس مانند اسماء الهی تلفیق کرده،و اثرات مثبت تنفس را چند برابر می کنیم.
ب: پخش شدن درتمام بدن توسط ششها
هر ماده یا انرژی سیالی که وارد شش انسان شود،(مانند اکسیژن) توسط رگها و مویرگها به تمام بدن پخش می شود.انرژی نورانی اسماء الهی اگر با تنفس وارد شش انسان شود،توسط آن به تمام بدن پخش می شود.درنتیجه،به همان ی که رگها و مویرگها به تمام عضلات و اعضاء بدن،موادغذائی و اکسیژن می رسانند،به همان طریق انرژی و نور اسماء مقدس را به تمام بدن منتقل می کنند.یا من اسمه دوا و ذکره شفا.......
تمرینات تکمیلی : سجده
در مطلبی آمده است: بدن ما امواج الکترومغناطیس را از طریق تجهیزات الکتریکی که در محیط وجود دارد،دریافت می نماید.همچنین از طریق لامپهای روشن،پارازیتهای ارسالی بر روی ماهواره ها،امواج موبایل و...انرژی مخرب دریافت می کنیم.بدن ما منبعی است که مقدار زیادی امواج الکترو مغناظیس دریافت می نماید و اغلب خودمان هم متوجه نمی شویم.
خیلی اوقات دچار سردرد می شویم؛ و یا در محیط کار احساس تنبلی داریم.برخی روزها احساس سنگینی داریم و یا خواب ما بیش از حد معمول است.سردی زیاد مغز یا دریافت انرژیهای مخرب از دلائل عمده این مات است.
یک دانشمند غیر مسلمان تحقیقی در مورد سجده انجام داده است که بیانگر این موضوع است که گذاشتن پیشانی روی زمین،امواج الکترو مغناطیس مضر را تخلیه خواهد کرد.بهترین حالت هم آن است که رو به چاکراهای زمین(مانند مکه،تخت سلیمان و...) پیشانی را بر زمین بگذاریم تا امواج بهتر تخلیه شود.
حتماً تا بحال با چاه ارت برخورد کرده ایم.از آهن بکار گرفته شده در ساختمانهای بلند،سیمی را به اعماق زمین می برند تا امواج حاصل از رعد و برق های قوی به زمین منتقل شده و باعث جلوگیری از آتش سوزی شود.
هاله های ما که چندین سانتیمتر از جسم ما بیرون تر هستند،در سجده به زمین متصل شده و مانند سیم و چاه ارت،انرژی های منفی ما را به زمین منتقل می کند به شرط آنکه به این مسئله آگاه شده و باور کرده باشیم.در سجده باید تصور کنیم که انرژیهای منفی از بدن ما که سطح بالاتری دارد سرازیر شده و به سمت پیشانی و مهر حرکت کرده،سپس وارد زمین می شود.به عبارت دیگر از آنجا که قانون جاذبه در خود آگاه و ناخودآگاه ما پذیرفته و مسجل شده و بصورت باور و یقین درآمده است،باید احساس کنیم که این قانون بر انرژیهای منفی نیز موثر است و آنها از سطح فیزیکی بالاتر به سطح پایین تر حرکت می کنند.اگر باور کرده باشیم،خروج انرژی و سبک شدن سر را کاملا احساس خواهیم کرد.زیرا ایمان،باور چیزی است که نمی بینی و پاداش آن دیدن چیزی است که باور داشتی! حال می توانیم در سجده نیز از تنفس اسما مقدس استفاده کرده و نتایج موثر آن را حس کنیم.
روش روشن کردن و استفاده صحیح از دستگاه:
ابتدا دستگاه را به برق می زنیم و بعد سیم الکترود را به دستگاه وصل کرده و درون لگن آب قرار می دهیم،سپس دستبند را به دستگاه وصل کرده و به مچ دست می بندیم،بعد از آن کمربند را به دستگاه وصل کرده و به کمر می بندیم و بعد از آن ابتدا کلید روشن و خاموش کردن پشت دستگاه را در حالت روشن قرار می دهیم.بعد تایمر دستگاه را روی 30دقیقه تنظیم می کنیم و کلید AMODEرا روی هر مدی که دوست داریم قرار می دهیم و بهتر است چند جلسه اول روی مد 1 قرار دهیم و بعد از آن اگر دردی داشتیم روی مد 2و3 قرار دهیم و اگر از کمربند خواستیم استفاده کنیم کلیدA belt را می زنیم تا ماه روی دستگاه نمایان شود و بعد از آن کلید ON را می زنیم تا فِلِش های روی دستگاه شروع به حرکت کنند و دستگاه شروع به کار کردن کند و بعد از آن کمی نمک به مقدار یک قاشق مربا خوری درون لگن آب می ریزیم تا آمپر دستگاه روی 7/1 تا 2 تنظیم شود تا دستگاه شروع کند به سم زدایی بدن شخص استفاده کننده،بعد از آن که مدت سم زدایی تمام شد دستگاه بوق آژیر می کشد سپس دستگاه را خاموش کرده ودر آخر الکترود را با اسید فسفریک یا مایع دستشویی به همراه یک مسواک شروع به تمیز کردن می کنید تا الکترود ماندگاری بیشتری داشته باشد.
نکته1 : به یاد داشته باشیم که MODE-1 جهت سم زدایی و MODE2.3 جهت استفاده تِراپی ((درمانی)) می باشدMODE4.5 جهت عیب یابی دستگاه می باشد.
نکته2: کسانی که سم زدایی را انجام می دهند بهتر است به همراهشان اشیاء آهنی نداشته باشند.مانند((طلا،مس،پلاتین،نقره،تیتانیوم)).
نکته3: به دلیل آنکه دستگاه قابلیت سم زدایی دو شخص را داراست کلمه Aرا که اول کلمات است شخص اول و کلمهBبه معنای شخص دوم است.

بنابراین دستگاه سم زدایی یونی ممکن است برای موارد زیر مفید باشد:

 1. سمیت زدایی کبدی
 2. پاکسازی فلزات سنگین از بدن (مانند فلزات سنگین موجود در برخی از رنگ های مو یا مواد غذایی)
 3. افزایش انرژی و کاهش استرس
 4. بهبود سلامت جنسی
 5. تسکین درد
 6. بهبود حافظه و خواب
 7. پاکسازی انگل ها
 8. کاهش چروک،آکنه و سایر مات پوستی (حلقه های تیره زیر چشم)
 9. تقویت سیستم ایمنی بدن
 10. کاهش درد وابسته به دوره قاعدگی/ PMS

پرسش های متداول
چرا پا؟

پا دارای بیشترین تعداد منافذ در هر اینچ مربع است.
این دستگاه برای چه کسانی مفید است؟

اکثر افراد پس از اتمام برنامه درمانی یونی احساس تندرستی،افزایش انرژی و آرامش ذهنی را تجربه می کنند.این دستگاه به بهبود فعالیت فیزیکی در افراد مسن کمک می کند.
این دستگاه چطور کار می کند؟

این دستگاه بر اساس فرآیند اسمزی کار می کند که در آن ذرات از ناحیه دارای غلظت پایین تر از میان یک غشاء به سمت ناحیه دارای غلظت بالاتر حرکت می کند.یون های منفی از طریق سیستم جمع آوری سموم بدن انتقال یافته و در نتیجه یون های مثبت را خنثی می کنند.
کار با دستگاه سم زدایی بدن
روش کار با دستگاه سم زدایی بدن

شایان ذکر است که 35-30 درصد تغییر رنگ می تواند ناشی از برهمکنش بین ذرات موجود در آب و الکترودها و همینطور شدت حالت اسیدی یا قلیایی پا باشد.با این حال،تقریبا 70-65 درصد تغییر رنگ ناشی از مواد آلاینده بدن می باشد که اغلب بصورت بقایای چسبنده ظاهر می شوند.
چارت تغییر رنگ دستگاه سم زدایی
تغییرات بعد از استفاده سم زدایی

تغییرات بعد از استفاده سم زدایی
چه کسانی نباید از این درمان استفاده کنند؟

سم زدایی پا برای اکثر افراد بی خطر است.با این حال،افراد زیر بهتر است از این درمان استفاده نکنند:

 1. افراد دارای پیس میکر/ ایمپلنت های فلزی،یا وسایل الکترومغناطیسی
 2. بارداری/ مشکوک به بارداری
 3. افراد دارای پیوند عضو
 4. افراد مبتلا به صرع
 5. افرادی که تحت پرتودرمانی یا شیمی درمانی قرار دارند
 6. افراد دارای زخم باز در پا
 7. افرادی که به تازگی عمل شده اند (باید تا زمان بهبودی کامل یا حداقل 6 هفته پس از عمل صبر کنند)
 8. افراد بشدت مریض یا بسیار ضعیف
 9. دیابت وابسته به انسولین

آیا زمانی که تحت سم زدایی پا قرار می گیریم شوک الکتریکی به ما وارد می شود؟

حتی زمانی که پاهای شما در تماس با الکترودها قرار دارند شوک الکتریکی را تجربه نخواهید کرد.این دستگاه بسیار ایمن می باشد و سطوح محافظتی چند سطحی در آن بکار رفته است.اگر شدت جریان بیش حد باشد یا مدار الکتریکی کوتاه باشد دستگاه بطور خودکار خاموش می شود.این دستگاه از ولتاژ بسیار پایین استفاده می کند که حتی از ولتاژ یک باتری قلمی نیز کمتر است.
آیا پس از درمان باید فعالیت خود را محدود کنیم؟

محدودیتی وجود ندارد.ممکن است پس از درمان کمی احساس خستگی کنید.در عین حال،فوائد این درمان می تواند تا چند روز بعد نیز احساس شود.
آیا زمانی که تحت سم زدایی پا قرار می گیریم شوک الکتریکی به ما وارد می شود؟

حتی زمانی که پاهای شما در تماس با الکترودها قرار دارند شوک الکتریکی را تجربه نخواهید کرد.این دستگاه بسیار ایمن می باشد و سطوح محافظتی چند سطحی در آن بکار رفته است.اگر شدت جریان بیش حد باشد یا مدار الکتریکی کوتاه باشد دستگاه بطور خودکار خاموش می شود.این دستگاه از ولتاژ بسیار پایین استفاده می کند که حتی از ولتاژ یک باتری قلمی نیز کمتر است.
چند وقت یکبار باید از دستگاه سم زدایی پا استفاده کنیم؟

به عنوان یک قاعده کلی،حداکثر دفعات استفاده در افراد 65-10 ساله یک روز در میان برای 14 جلسه با وقفه 3 هفته ای برای دوره درمانی بعدی می باشد.حداکثر دفعات استفاده برای افراد بالای 65 سال یکبار در هر سه روز با وقفه دو هفته ای پس از 14 جلسه می باشد.معمولا بهبود سلامت فرد تا چند روز پس از سم زدایی قابل احساس است.

مزایای سم زدایی:

کمک به بازیابی نشاط بدن در مقابل سموم محیطی از طریق حذف مواد شیمیایی دریافت شده از داروها،آلودگی محیطی و مواد غذایی.
حذف مواد زائد و سمی بدن که ممکن است باعث مات سلامتی شوند.
کمک به غیرفعالسازی ویروس ها،باکتریها،مخمر و قارچ ها.
القاء اثر مثبت بر روی وزن بدن.
تسکین سردرد و کمک به رفع مات وابسته به سردرد.
کاهش سرعت پیری و بهبود انعطاف پذیری بدن.
جوانسازی و افزایش انرژی کل بدن.
بهبود جذب مواد مغذی.
حذف فلزات سنگین.

افزایش انرژی شما.

شما می توانید از این مزایا بهره مند شوید:

 1. بهبود سیستم ایمنی
 2. بهبود حافظه و خواب
 3. بهبود سلامت جنسی
 4. ارائه تصفیه داخلی همراه با پاکسازی کامل بدن
 5. پاکسازی سموم کبد و کلیه و حذف انگل ها
 6. کمک به حذف فلزات سنگین
 7. کاهش قابل توجه درد
 8. افزایش انرژی و کاهش استرس
 9. کمک به کاهش چشمگیر چروک،آکنه و سایر مات پوستی

هشدار:

کودکان زیر 8 سال نباید از این دستگاه استفاده کنند.
افرادی که فشار خون پایین دارند بهتر است پیش از استفاده از این دستگاه غذا مصرف کنند.
افرادی که در بدن آنها دستگاه های باتری دار (نظیر پیس میکر) کار گذاشته شده است نباید از این دستگاه استفاده کنند.
افرادی که پیوند عضو انجام داده اند هرگز نباید از این دستگاه استفاده کنند.
زنان باردار و شیرده نباید از این دستگاه استفاده کنند.
افراد دارای بیماری قلبی شدید که دارو مصرف می کنند نباید از این دستگاه استفاده کنند.
افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند و تحت درمان داروئی قرار دارند نباید از این دستگاه استفاده کنند.
پس از استفاده از دستگاه سم زدایی یونی باید مکمل ویتامین،مواد معدنی،اسید چرب و سایر مواد مغذی مصرف شود تا متابولیسم بدن بهبود یافته و سیستم سم زدایی بدن تحریک شود.
در زمانی که دستتان خیس است به منبع قدرت دست نزنید.
هرگز منبع قدرت را در زیر آب غوطه ور نکنید،فقط آرایه در داخل آب قرار داده می شوند.
از ضربه زدن به دستگاه یا رها کردن آن در مسیر رفت و آمد خودداری کنید.

مزایای کاهش سموم بصورت روزانه در بدن:

 1. افزایش سطوح انرژی
 2. کاهش یبوست
 3. کمک به افزایش متابولیسم برای کمک به کاهش وزن
 4. تسکین آلرژی (نظیر تب یونجه،آسم)
 5. نرمال سازی فشار خون و افزایش گردش خون
 6. تسکین درد مفصل (نظیر آرتریت)
 7. کاهش احتباس آب
 8. بهبود حافظه
 9. تقویت سیستم ایمنی بدن

در طی یک جلسه سم زدایی باید انتظار چه چیزی را داشته باشیم:

 1. احساس سبکی
 2. احساس تندرستی

افراد دارای درد،ورم،نقرس،مفاصل متورم یا معیوب تسکین قابل توجه را گزارش کرده اند
بثورات و جوش های پوستی،حلقه های تیره اطراف چشم و تورم مفاصل بطور چشمگیری کاهش می یابند و حتی در برخی موارد از بین می روند.
آرامش ذهنی
افزایش انرژی

:Published Date:6/13/2024 1:31:02 PM
تلفن تماس فوری مرکز ترک اعتیاد اتوبان حکیم,سم زدایی بدن اتوبان حکیم